Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan lehet megoldani a...

Hogyan lehet megoldani a fogpótlást abban az esetben ha az alsó fogsorban egy oldalon a 3 utolsó fog hiányzik. Implatátumot nem akarok, na meg kivehetőset sem. Létezik valamilyen más megoldás?

Figyelt kérdés

2012. okt. 25. 19:56
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Hali! Az egyik legrosszabb alapeset a féloldali sorvégi hiány,különösen akkor,ha elutasítod az implantációt.Olyan megoldás is létezik,hogy lecsiszoltatod a 3-as/szemfog/ és 4-es/első kis őrlő/fogadat és hátra 2 lengőtagot kapsz,az utolsó lengőtag alá meg egy "üvegpillért"az ínyedre támasztva.De ez nem terhelhető korlátlanul törés nélkül,plusz feláldozol 2 ép fogat!Mosolyogni megfelel,esztétikailag eltűnik a sötét,sőt még a felső őrlők lemozdulását is megakadályozza,de ennyi tud.
2012. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Más jó megoldás sajnos nincs. Láttam már olyat, hogy szabadvégű hídként pótolták (hátul nem tartja semmi), de azt ilyen hosszú sorvégi hiánynál nem igazán alkalmazzák, mert tönkreteszi azt a fogat, amin a híd rögzül
2012. okt. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, megnyugodtam hogy akkor valamilyen megoldás létezik. Igazából a 2 terhességem alatt ment ki ez a 3 fogam, pedig tényleg havonta mentem ellenőrzésre, azelőtt sosem voltak ennyire rosszak a fogaim.. a felső fogsoromban is van gond de ott megoldható nem hiányzik egy sem..
2012. okt. 26. 09:07
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha megbizható fix pótlást szeretnél,akkor 1 implantátumot vállalj be,szerintem az előbb felsorolt dolgok nem lehetnek túl tartósak.Nekem van 2 implantátum,igaz,hogy egy 3-4 hónapos macera,de megéri.
2012. okt. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
100%
Hali!A fent leírt megoldást azért írtam,mert a kérdés erre vonatkozott.Szerintem is csak az implantátum ad korrekt megoldást,de az azonnal terhelhetőre ne engedd magad rábeszélni, még ha olcsóbban kapod is!
2012. okt. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Az én szájsebészem is azt mondta,hogy az azonnal terhelhetőt nem ajánlja,mert lötyögős lesz
2012. okt. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
olcsó így sem úgy sem lesz de a beültetést egyenlőre nem akarom... fééééélek.
2012. okt. 26. 20:49
 8/14 anonim válasza:
"Nem kell félni,nem fog fájni" csak hogy klasszikust idézzek!Az implantáció inkább drága mintsem fájdalmas,meg időben elégé elhúzódó beavatkozás.Vannak rizikói,mint minden egyéb beavatkozásnak,de igazán hosszútávú megoldást a te esetedben valószínűleg ez ad.A fent leírt megoldás /üvegpillér/statikailag nem 101-es, kényszer megoldásnak érzem!De ha ehhez ragaszkodsz,biztosan megcsinálják.
2012. okt. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Majd kiderül, egyenlőre röntgenen voltam amiből majd jobban kiderül mit lehet tenni, bár a kicsit modernebb felfogású orvosok egyike akihez mentem (profi implantologus)és gondolom erre akar majd rábeszélni..
2012. okt. 27. 07:22
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok akinek két implantja van.Abszolút nem kell félni a műtéttől(csak a fogászati számlától:D),nagyon erős érzéstelenítőt használnak,abszolút nem rémesebb a dolog,mint egy gyökérkezelés.Utána ajánlatos bevenni rögtön egy erős fájdalomcsillapítót(nálam Advil ultra forte vált be).Az első műtétkor szabin voltam óvatosság miatt,hogy hátha napokig sajogni fog,de szerencsére másnap már csak egy kis feszülő érzést éreztem a felvágott íny miatt. összesen kb 3-4 fájdalomcsillapítót és egy doboz antibiotikumot(fontos a fertőzés elkerülése miatt!) kelett szednem.A második 3 héttel később volt és simán megcsináltattam 2 munkanap között.
2012. okt. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!