Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy cukorbeteg tud vmit tenni...

Egy cukorbeteg tud vmit tenni a szájszaga ellen?

Figyelt kérdés
2012. nov. 24. 11:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha az acetonos leheletre gondolsz. akkor igen. Ha jól beállított a cukrod, tartod az előírt diétát és mozogsz, hogy égesd a cukrot, akkor ennek el kell tűnnie.

Ha más van a háttérben / rossz fog, mert ha a nyál cukortartalma is magas, akkor jobban romlanak a fogak, de lehet mandulagyulladás, nyelv alatti tályog, fogíny gyulladás, emésztési zavar/ akkor ezeknek megfelelő kezelésben kell részesülni.

2012. nov. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Voltam vérvételen,5,8 volt a vércukorszintem. A szám íze mindig édes. Az orvos azt mondta,h rendben van a cukrom,de sztem pedig sok úgy,h nem ettem előtte semmit. Nem érzem rossznak a leheletem,de mivel mindig édes a szám,így biztos,h az,és ezért folyton rágózok,szájvizezek,sprayzek,de mióta ez van alig merek társalogni másokkal.:((((
2012. nov. 24. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!