Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó-kérdések. (? )

Fogszabályzó-kérdések. (? )

Figyelt kérdés

Először is a legfontosabb: mennyi idő alatt csinálják meg?

Szeptember végén töltöm be a 18-at, a fogorvostól január negyedikére kaptam időpontot, akkor megyek először. Félek, hogy elhúzzák az időt, hogy sokkal több pénzt kelljen fizetnem. Ez lehetséges? A második kérdésem, hogy mennyi ideig fog fennmaradni? Szerintem nem olyan vészesek a fogaim, jóformán annyi hogy nyitott harapásom van, és a felső fogsorom valamennyivel kijjebb áll a kelleténél. Ja, és egyetlen egy darab el van ferdülve alul. Az alsó fogsoromra tenni fognak egyáltalán? Köszönöm a válaszokat. =)


2012. dec. 14. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:

ha van pénzed, akkor egyből felrakják


valószínű, hogy lentire is kapsz, mert általában az sem tökéletes, no meg szimmetriába kell hozni a felső fogsorral, szóval 80% az esély rá

szerintem minimum 1.5 évig fent lesz a fogszabályzó

2012. dec. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az alsóra nem mindig tesznek, csak ha ott is van olyan fog, amit szabályozni kell. És próbáld meg minél hamarabb feltetetni, nehogy sok pénzt kérjenek el.
2012. dec. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jól írta az első. Majdnem biztos, hogy tenni fognak, ha csak te nem mondod, hogy ne.

Szerintem ne mondj nemet ha kitudod fizetni, mert nagyon megéri!! :)

Magánorvosnál gyorsan megy, max 2 hét és fent van. 18 év alatt pedig ott is vannak kedvezmények... Érdeklődj utána és ha megoldható én ajánlanám a magánrendelőt ill. orvost.

2012. dec. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok


én amikor először voltam a fogorvosomnál, első konzultációra kérte, hogy vigyek magammal röntgent


1 hétre rá mentem vissza, amikor már vittem a lóvét( mert csak kp-t fogad el) és fent is volt a fogszabályzóm

nála nincs tökölés

2 hét múlva már lentre is felrakta

2012. dec. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem is a felső fogsorom állt előrébb és 2 fogam kicsit feljebb volt,mint kellene. A fölsőhöz képest pár hónappal később kaptam alulra is,pedig ott egyenes volt a fogsorom.De ez azért kell,hogy szimmetrikus legyen a 2 fogsor egymással.Ja és 2,5 évig volt fent. De hidd el,megéri. Nagyon hamar meg lehet szokni.:)
2012. dec. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
nekem is ilyesmi volt a helyzet:nekem először egy tágító nevü valamit raktak a fogamra ami nagyobbá teszi az álkapcsodat ,hogy beférjen oda neked az a kiálló fog (nagyon kellemetlen az evésnél ez a fogszabályzó főleg az első hetekben) ez fent lesz fél évig....utánna rendes lesz fölül majd azt mondta ,hogy alulra is kapok mivel a felsőt hozzá kell igazitani a felsőhöz (amugy nekem is a harapásommal volt probléma)Ja és amugy az első alkalommal nem lesz probláma csak mintát vesznek meg megröntgeneznek...és ha van ott nálad pénz akkor már ott helyben ki lehet fizetni a fogszabályzót
2012. dec. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nem akarlak elkeseríteni.. nekem kb 11-12 éves koromban kezdték el a fogaim helyrerakását és 5 éven keresztül elszórakoztak vele.. az össz probléma annyi volt egy fogam befelé ferdült meg 3 at ki kellett húzni mert hátul volt 4 bölcsességfogam és nem tudtak a szemfogaim kinőni... szóval.. 2-2,5 évig volt alul fölül, elötte meg utána is többfajta éjszakai meg napközben hordható kivehető fogszabályzóim voltak..iszonyat rossz volt..de nekem is az alsóra feltették aztán mindig leharaptam onnan evés közben és utána csak pár alkatrésze volt fennt de a drót maga nem mondván hogy majd magától beállnak a helyükre.. végül is szép lett a fogsorom de sokat szenvedtem miatta.. és 4 fogam lyukas is lett a sok csesztetéstől.. ezt onnan gondolom hogy a fogszabályzó miatt volt mert elötte semmi baja nem volt.. utána meg elkezdtek szuvasodni felül a fogaim
2012. dec. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!