Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó kérdések (? )

Fogszabályzó kérdések (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most lesz fogszabályzóm, annyira nem vészesek a fogaim, de eléggé rosszak, viszont, vannak nagyon szépen tömve.

Kicsit félek, hogyha felrakják a fogszabályzót nem fognak-e fájni?

De a legjobban attól tartok, hogy ott marad a brekettek helye.

Anyukám szerint csak annak marad ott aki nem ápolja megfelelően a fogait, és hogy nekem nem fog mert én ügyelek rá.

Akkor is félek, bele betegednék, hogyha elszuvasodna a fogszabályzó helyén, rendesen rém álmaim vannak tőle.

Itt írta valaki, és azt a kis reményt is kioltotta belőlem.

Mennyi esély van erre?

...és a ragasztó lecsiszolás nagyon fáj?

A 4 metszőfogam áll csak ki és azt mondták 2,5 év ragasztott + 1,5 év éjszakai nem sokalljátok ezt egy kicsit?


2011. febr. 1. 21:04
 1/6 A kérdező kommentje:
be vannak tömve*
2011. febr. 1. 21:05
 2/6 anonim ***** válasza:
Fájni fog. Az elején kikezdi teljesen a szájat, majd rágóval vagy direkt erre a célra gyártott cuccal érdemes "lefedni", legalábbis otthon. Időtartamra azt mondom, hogy minél hosszabb, annál kíméletesebb a fogak beállítása. A brekettek helye normál esetben nem marad meg. Nagyon ritka, hogy szuvasodjon alatta a fog, pláne ha tényleg vigyázol rá.
2011. febr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Először nagyon fognak fájni a fogaid,nem tudsz majd rendesen enni!Én szinte csak joghurton éltem az első időben! Ahogy az előző is írta ki fogja kezdeni az ajkadat az a két kis fém a metszőfogaknál,nálunk adnak viaszt,amit rá kell tenni a fémre és nem fog fájni amíg meg nem szokod! A ragasztó lecsiszolása nem fájdalmas,utána fehérítő fogkrémet kellett használni,mert sárgábbak lettek a fogaim ,pedig minden étkezés után mostam a fogaimat!
2011. febr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
első kettő hozzászólót nem értem, miért ijesztgetitek a kérdezőt :D nekem 1-2 napig fájt, talán 1 hétig éreztem, utána már drótcserénél is csak nagyon kicsit. a brekettek helye nem marad ott, sőt a lecsiszolás nekem felért egy fogfehérítéssel, nagyon szép lett a levétel után. elszuvasodni semmiképp nem fog, egy csomó ismerősömnek van/ volt fogszabályzója és még senkinek nem volt gondja vele. és nekem is azt mondták, h 1-1,5 évig lesz fent, de 9 hónap alatt rendbejött és levették. arra viszont nagyon vigyázz, ha nem használod utána a levehetőset, amit kapsz, akkor nem biztos hogy a helyükön maradnak a fogaid, el fognak csúszkálni. 18/L
2011. márc. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 1 hónapig fájt, miután feltették. Ha kicseréli a drótot és húz benne, most is fáj pár napig. De csak akkor érzem, ha harapok.
2011. máj. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

szia nekem is ez a bajom a 4 also metsző fogam gondolgozok h rakatok fogszabit de nem tudom h menyi .. te nmenyiért vetted ? :O

bocs h ide irom

2011. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!