Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikor idegelnek ki egy fogat?...

Mikor idegelnek ki egy fogat? Illetve hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
amikor muszaj, azt majd a fogorvos tudja. nem kell azt elore tudni hogy zajlik, tul fogod elni. helyette ki is huzathatod mondjuk de az se kellemesebb meg akkor nemlesz fogad.
2012. dec. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Leérzéstelenítik és onnanntól kezdve szinte mind1, hogy mit csinál, úgy sem érzed. Kiszedi a gyökereit és betömi, egyáltalán nem fáj.
2012. dec. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
általában akkor szokták, ha elhalt a fog (fogbélgyulladás) vagy a gyökércsúcson olyan elváltozás van (gyulladás, ciszta), ami miatt a fogat gyökérkezelni kell.
2012. dec. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor kell ha be van gyulladva.Először beérzéstelenítik majd kifúrják a lukat,és elkezdi kiszedni a fogadból az ideget.Nekem pont tegnap csinálták,és mivel nagyon erős a csontom nem nagyon hatott az érzéstelenítő.Nekem 3 körbeinjekciózás sem segített,végül milliméterenként adagolta bele az érzéstelenítőt a fogidegembe.Sokáig tartott és nekem nagyon fájt,de túléltem és megmaradt a fogam.Betömték utána egy ideiglenes töméssel,és felírtak antibiotikumot.Majd ha lement a gyulladás akkor kiszedik az ideiglenes tömést,és betömik majd.
2012. dec. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Kicsi tűk amiknek a vége menetes! Ezt csavarja be és ha bent van akkor meg kirántja, és az ideg fel van csavarodva a menetes szárra! Egy rántással kijön, ugyan utána még többször megismételi különböző átmerőjű menetekkel! De ne izgulj ki lehet bírni! Mások sokan előtted túl élték! :-) Csak egy szükséges rossz! De kapsz érzéstelenítőt és gyakorlatilag szinte semmit sem érzel! Szorítok neked!!! Kitartás!
2013. jan. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!