Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tényleg mosni kell a kihúzott...

Tényleg mosni kell a kihúzott bölcsességfog helyét?

Figyelt kérdés
Most húzták ki,feldagadt az egész arcom és a számat nem tudom rendesen kinyitni, így a fogkefe se fér be, száj fertőtlenítővel öblögetem... lesz vmi baja attól h nem tudom megmosni a helyét?
2008. máj. 28. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
chlorhexameddel kell öblögetni. Egy nagy véres kráter marad a fogad helyén, képtelenség lenne mosni amíg be nem gyógyul.
2008. máj. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Foghúzás napján nem szabad még megmosni a helyét, és öblögetni sem szabad!, mert hagyni kell, hogy keletkezzen egy véralvadék, ami megakadályozza a vérzést. Ha öblögeted, ezt a véralvadékot kimosod. Óvatosan kell aznap fogat mosni. Másnap kell mosni a helyét is, hogy ne gyulladjon be. Ha begyullad, nagyon tud fájni.
2008. máj. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló vagyok. Amúgy nem értem. Nem mondta a fogorvos? Foghúzásnál az a szabály, hogy aznap tilos öblögetni, és másnaptól szigorúan mosni kell a helyét, bármennyire is kellemetlen az. Nem csak begyullad, más problémát is okozhat. Akinek meg halvány gőze nincs a fogászatról, az ne írjon, mert vagy jót vagy semmit. (1-es válaszoló: képtelenség mosni, míg be nem gyógyul) Muszály mosni, addig míg begyógyul!

Egy fogorvosi asszisztens

2008. máj. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából semmit se mondott a fogrvos utána... Azt elfelejtettem írni h még nem nőtt ki a fogam, így műtötték, most össze van varva, az arcom fel van dagadva teljesen, meg nagyon be van keményedve, a számat alig tudom kinyitni ezért nem férek hozzá a fogkevével...
2008. máj. 29. 08:42
 5/5 A kérdező kommentje:

Tegnap kaptam antibiotikumot, de nem tudtam bemenni az én orvosomhoz így másnak mutattam meg a kétszer akkora fejem :) Ő még rosszabb volt, belenézett a számba már (amennyire tudott) aztán leült, az asszisztense felírta az antibiotikumot, az orvos nem mnodott semmit, még vissza se köszönt mikor elköszöntem ... :D

Plusz sajnos kifogtam azt a doktornőt aki a telefonba azt mnodta a foghúzás utáni nap h teljesen normális h úgy be van dagadva a fejem h nem tudok bessélni és egy kiskanál se fér be a számon ... :D mivel tegnapra se lett jobb (sőt a torkom és az állam alatt is feldagadt) megint felhívtuk akkor a doktorúr volt bent és azt mnodta h menjek amint tudok, be mentem de sajnos már az a nő volt akinek ez "normális"...

2008. máj. 29. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!