Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj a bölcsesség fog...

Mennyire fáj a bölcsesség fog kivájása, kihúzása?

Figyelt kérdés
Ma voltam fogorvosnál és közölte, hogy a még ki nem nőtt (vizszintesen nővő) bölcsesség fogam rohasztja a mellette lévőt, ezért kaptam egy beutalót a szájsebészetre, hogy ott kivájják, majd kihúzzák a fogam.
2013. jan. 4. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem fáj, mert teljes érzéstelenítésben csinálják. Nekem egyszerre vágtak ki kettőt (alul felül egy oldalon), még ki sem bújt az ínyből, így először felvágták, majd egy fogóval kicibálták. A reccsenéseket rossz egy kicsit hallgatni, meg hogy kicsit rángatják a fejed, de fájdalom az akkor nincs. Miután elmúlik az érzéstelenítő, utána persze 2-3 napig fáj, az egyre csökken amúgy. Antibiotikumot és fájdalomcsillapítót kell szedni pár napig.


Nekem fel is dagadt az arcom nagyon utána, és kék zöld volt, mint akit összevertek, de egy hét után az is elmúlt.

2013. jan. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem "teljes" érzéstelenítés mellett is fájdalmas volt, amikor kihúzták, mert akkora volt a gyökere, mint egy elefántfognak, és fél órán át cibálták. Ráadásul olyan hátul volt, hogy már szinte a torkomban nőtt. De persze nekem az összes foghúzásom eddig fél órás művelet volt, a doki megizzadt rendesen.

Sok függ attól, hogy mily típusúak a fogaid , mennyire tudják könnyen kikapni onnan.

2013. jan. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tényleg eldeformálódhat az állkapcsom?
2013. jan. 4. 11:06
 4/5 anonim ***** válasza:
a húzástól deformálódhat el vagy ha nem szedik ki?
2013. jan. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
húzástól?
2013. jan. 5. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!