Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fluorid hasznos vagy kárt tesz?

Fluorid hasznos vagy kárt tesz?

Figyelt kérdés

komolyan minden egyes cikk amit elolvasok ról teljesen ellentétes.

az egyik azt írja hogy milyen jó, sokkal erősebbek lesznek a fogaid, és milyen kár hogy Magyarországon kevés a fluoridba a víz.

a másik azt írja hogy mérgező, meg hogy fluorózist okoz és teljesen tönkreteszi a fogaid, meg hogy milyen nagy baj hogy sok helyen fluoridot tartalmaz a víz, és hogy kisgyerekekre milyen veszélyes.


szóval ez most mi???? nem hiszem hogy járnak ide fogorvosok, de örülnék ha valaki meg tudná ezt válaszolni mert ez így nem kicsit zavaros



2013. jan. 4. 16:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
39%

Sok helyen tévesen írják le a neveket.

Maga a fluor, mint kémiai elem, mérgező és maró hatású anyag.

Amit a fogkrémekbe és főleg az USA-ban a vízbe kevernek, az natrium-fluorid, ami teljesen más tulajdonságokkal rendelkezik. Ez beépül minden kalcium-foszfátot tartalmazó szövetbe (fog, csont) és védi, erősíti a fogak, csontok szerkezetét, ellenálló-képességét, megelőzi a fogszuvasodást.

2013. jan. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

jah ezért írtam fluoridot, és amiket írtam azt nem a fluoról hanem a különböző fluoridokról írták.

igazából itt most az a fő kérdés hogy ha pl elmex gélt alkalmazok melynek nagy a fluorid tartalma akkor az ront vagy javít fogaim állapotán

mert akármennyit is olvasok a témában nem hogy tisztul a kép

2013. jan. 4. 17:03
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Én meg pont erről beszéltem, hogy sok helyen keverik a megnevezést. A fluor mérgező, a nátrium-fluorid meg nem. Ergo ami a fogkrémben van, nem káros.
2013. jan. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

nem hiszem hogy ennyire összekevernék őket

és a fluorózisról tudsz valamit?? azt írják hogyha túl sok kerül a szervezetedbe teljesen hazavágja a fogaid

2013. jan. 4. 17:12
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Az a mennyiség ami egy fogmosás alkalmával a szervezetbe kerül, elhanyagolható, nem káros. Szóval ha csak nem eszel meg napi 3-4 tubus fogkrémet, semmi bajod nem lesz.
2013. jan. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

"....igazából itt most az a fő kérdés hogy ha pl elmex gélt alkalmazok melynek nagy a fluorid tartalma akkor az ront vagy javít fogaim állapotán.... "


úgy tudom ebben nagy menyiségben van. és eléggé maximalista vagyok, és ha emiatt elkuródna a fogam akkor felkeresném aki ezt kitalálta és megetetném vele a saját....na mind1

2013. jan. 4. 17:32
 7/23 anonim ***** válasza:

a parodontaxból ami egy drága, neves fogkrém, van fluorid mentes (én azt használom)

ha olyan jó lenne a fluorid akkor valószínűleg nem lenne ( vagy egy ekkora cég pár egészségmániás miatt kockáztatja a hírnevét?)

2013. jan. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
ez szerintem nem jelent semmit szimplán figyelnek a vásárlók igényeire és próbálják mindet kielégíteni(na nem úgy....)
2013. jan. 4. 23:29
 9/23 A kérdező kommentje:
de amúgy még egy kicsit olvastam a témába és nagyjából úgy van hogy a szervezetbe jutva nagy menyiségbe káros, viszont ha közvetlen(fogakra kenve) használod(pl fogkrém) akkor megerősíti a fogaid. persze én NEM ÉRTEK ehhez csak nekem ez jött le a nagy katyvaszból ami az interneten található
2013. jan. 4. 23:32
 10/23 anonim ***** válasza:

KIS mennyiségben szükséges és hasznos, jót tesz a fogaknak.

Nagy mennyiségben pedig káros!


Ez rengeteg anyaggal van így, nem a fluorid az egyetlen..

2013. jan. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!