Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás utáni fájdalom!...

Foghúzás utáni fájdalom! Mikor múlik el?

Figyelt kérdés

Szerda reggel húzták ki a bal hatos rágófogam. Nagyon nehezen jött ki, a doktornő többször nekiesett, mondta, hogy ritka erős és vastag foggyökerem van fiatal lány létemre.


Azóta is erős fájdalmaim vannak. Nem öblögettem vagy ilyesmi, úgy látom, a vérdugó a helyén volt/van, mégis fáj.... Nem duzzadt, nem piros, de hasogat és lüktet olykor, és az állkapcsom is fáj, főleg ha hozzáérek.


2013. jan. 13. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Jegeld naponta többször kívülről. Menj vissza az orvoshoz. Lehet antibiotikum kell rá.
2013. jan. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Holnap mindenképp visszamegyek, csak annyira rossz élmény volt a húzás, hogy őszintén szólva félek.
2013. jan. 13. 16:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Gondolom, alsó 6-osról van szó. Nekem szintén szerdán volt húzásom, illetve egy szajsebészeti műtét, ahol csontot is fúrtak. Bölcsességfog. Komoly fájdalmaim vannak, 3 óránként Cataflam. Én direkt nem kertem antibiotikumot (nem kötelező), de mar bánom. Sajnos normális, hogy még mindig fáj. Ilyenkor rendesen megbolygatjak az allkapocscsontot es a lágyrészeket. Ritkán fordul elő fogmedergyulladas, csonthartyagyulladas, de hogy megnyugodj, menj nyugodtan vissza, lehet csak gyógyszer kell.
2013. jan. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt mondták, hogy tejterméket ne fogyassz? Megtelepedhetnek a baktériumok miatta!

Amúgy nekem olyan 2-3-4 napig fájt és 1 hétig tuti érzékeny volt..... ilyen a foghúzás :) egyébként ha nem akarsz gyógyszert szedni (én nem szedek... ki tujda mit tesznek bele) akkor egész szegfűszeget tegyél oda...

2013. jan. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Sima foghúzásnál szerintem ennek már nem szabadna ennyire fájnia. Nekem csontot fúrtak szájsebészeten alsó 6-os fogam alatt, én 1 hétig sírtam a fájdalomtól, de arra azt mondta a doki, hogy normális, hiszen komoly sebészeti műtét volt. De egy foghúzás után ennek nem kéne ennyire komolynak lennie. Szerintem ez csonthártya gyulladás lesz sajnos. Holnap menj vissza a dokihoz!
2013. jan. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!