Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét?

Evelin91 kérdése:

Bölcsességfog műtét?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fogszabályzó miatt kell kiműteni mind a 4 bölcsességfogam (még nem nőttek ki). Tapasztalatokra lennék kíváncsi, ki hogy élte át..

Illetve a doktor úr nekem azt mondta, hogy ha kibírom, akkor kettesével fogja kiszedni, először a 2 alsót. Ez lehetséges? Én úgy tudtam, hogy kettesével az egy oldalon levőket szedik ki... Vagy teljesen mindegy?



2013. jan. 14. 12:57
1 2
 1/13 poet1 ***** válasza:
A bölcsességfog kemény dolog,de főleg azon múlik, ki a doki,jól csinálja e. Nekem a bal nyolcas fél perc alatt kint volt,de a másik oldalit darabokban szedték ki kb. fél év után valaki más,és még nyolc órával később is vérzett. Nem szerencsés kettőt egyszerre,mert elmúlhat az érzéstelenítő,ráadásul azt szokták mondani,hogy csak a másik oldalon egyél egy darabig,de ha mindkét oldalt húzza,hogy eszel majd?
2013. jan. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek.. Pedig egy jó szájsebészhez megyek.. Biztos érti a dolgát, majd meglátjuk..
2013. jan. 14. 19:12
 3/13 anonim ***** válasza:

nekem pont 10 napja szedték ki..nem volt egy élmény, utána 5 napig fájt de aztán olyan jó volt amikor elmúlt :)

kb 10 perc volt míg kiszedték...kicsit kellemetlen de ki lehet bírni..csak a fájdalom utána rossz

nekem 3 ból 1-et vettek ki de így is nagyon bedagadt a fejem.. ha két olalon szedték volna ki megőrültem volna

viszont a kettőt egy oldalról még elviselhető lehet

2013. jan. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Csak egy jó tanács:

Ha a doki nem ír magától gyógyszert, akkor kérj tőle antibiotikumot! Én rendesen megjártam, h nem akartam szedni a műtét utan, jól rafaragtam. Nekem feltárás volt, csont fúrással együtt. Idióta vagyok, hogy elutasítottam a gyógyszert, komoly fájdalmaktol kimelhettem volna meg magam.

Ez persze attól is függ, hogy a fogad milyen állású, mennyire látszódik a szajuregben, kibújt-e egyáltalán. Ha szimplán fogó+emelőkkel ki tudja szedni, akkor lehet nem lesz vészes a gyógyulás. Minden eset mas.

2013. jan. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Még nem bújt ki egyik sem, az alsók eléggé vízszintesen nőnek...
2013. jan. 18. 11:36
 6/13 poet1 ***** válasza:
én tegnap voltam a szentkirályiba, ott mondták h van egy másik lyukas fog,a bal alsó b.fog. Ami ráadásul ferdén nőtt. Menjek el ma,hátha kihúzzák ügyeleten,vagy inkább hétfő? Nem tudom megbirkóznak e vele.
2013. jan. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ha nem fáj, szerintem nyugodtan megvárhatod a hétfőt..
2013. jan. 19. 09:03
 8/13 anonim ***** válasza:
Voltál már?
2013. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Még nem, hétfőn fogok menni. :)
2013. febr. 5. 09:32
 10/13 A kérdező kommentje:
Nah, túl vagyok a felén. Ilyen rosszat még sosem éreztem. az alsót fél órán keresztül fúrták, feszegették stb, folytak a könnyeim, azt hittem nem élem túl. a csont alá volt nőve, ferdén, gondolom emiatt volt ilyen rossz. a felette lévőt meg sem éreztem, olyan gyorsan kijött. ami utána van, semmiség ahhoz képest, amit ott átéltem. igaz már fél napja vérzik, fel vagyok dagadva. nagyon fogok félni a következő körtől. :(
2013. febr. 11. 20:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!