Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » SZTK-s, vagy magán fogorvos?...

SZTK-s, vagy magán fogorvos? Tanácstalan vagyok! Valaki segítsen.

Figyelt kérdés

Ha már bizalmat szavazok egy orvosnak (beülök a székébe), akkor elvárom, hogy rendesen, lelki ismeretesen dolgozzon. Vegyen ember számba, és ne úgy bánjon velem, mint egy kutyával.


Azt, hogy mennyit kell kint várni, nem érdekel (csak elmondhassam, hogy igen, ezért érdemes volt várni)!


Ha esetleg bármilyen szolgáltatásért fizetni kéne, akkor fizetek érte.


Ugyanakkor nem értem, hogy pl. egy teljesen alap fogtömésért mire- fel kérnek el a magán dokik 10-25.000ft-ot!

Valóban ennyivel jobb anyagokkal, és korszerűbb eszközökkel dolgoznak?

Vagy mire fel ez az összeg, a fogmegtartó kezeléseket illetően?

Mert pl. egy fogfehérítésnél, teljesen érthető, hogy miért kerül ennyibe:)


Nem tudok dönteni. Fogkő leszedésre mindenképp magánhoz megyek, az már biztos (mert úgy tudom, hogy az sztk-ban, elavult módszert alkalmaznak).


De van egy fogam, amit be kéne tömetni, és nem tudom eldönteni, hogy hol csináltassam meg.

Mert ha az sztk-s orvos ugyanolyan jól dolgozik, akkor minek fizetnék érte egy magánnak több 10 ezreket?


Érdemes lenne az sztk-ba elmennem? Esetleg tudtok ott, egy olyan orvost ajánlani, aki tényleg lelki ismeretesen dolgozik, és jól dolgozik?(XIV kerület)


Általában magán orvoshoz járok (ha tehetem), de most elgondolkoztam, hogy ha nem muszáj, akkor lenne jobb helye is annak a pénznek, amennyit elkérne egy magánorvos.


Valaki segítsen!


2013. jan. 16. 01:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Rendszeresen előjön ez a probléma: miért kerül ennyibe?


Azért, mert a magánrendelésen van sok-sok költség. A rezsi, a műszerek/berendezések ára és annak amortizációs költsége, az asszisztens fizetése és annak adó és járulékterhei, az orvos fizetése és annak adó, járulékterhei stb.

Ezen kívül a pénzedért olyan anyagokkal fog dolgozni amilyent kérsz. Érdeke, hogy meg legyél elégedve és visszatérő betege legyél, ezért a lehető legjobb ellátásban fog részesíteni. A kulturált környezetről nem is beszélve.

2013. jan. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Mi közöd Tőle ***** válasza:
64%
Sajnos a közegészségügyben bizonyos területeken dolgoznak hentesek. Mert azt viszonylag nehezen lehet emberségesnek nevezni. Sok helyen van így, de sok helyen nem. Viszont a magánrendelés mindenképp jobb, pláne fogászati ügyben, ha megengedheted magadnak.
2013. jan. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

[link]

Ez elég olcsó?Én voltam már itt tömetni és fogköveztetni és nagyon jól megcsinálták.

2013. jan. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Én a MÁV kórházba járok Kiss Katalinhoz, szerintem elég jó doki. Amit nekem csinált, az jól sikerült.

Nem teljesen ingyenes, hozzájárulási díjat kérnek, de kimondott olcsó a magánhoz képest. Nem kerületi, úgyhogy nyugodtan elmehetsz hozzá.


Annyi különbséget tapasztaltam, hogy a drága fogorvosok más érzéstelenítőt használnak. Erősebbet és jobbat.

2013. jan. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, rengeteget segítettetek:)


Még mielőtt félre értenétek, nekem sem az a problémám, hogy fizetni kell érte! Az orvos is pénzért dolgozik, azért tanult rohadt sokat, hogy később megéljen belőle.

Ez teljesen normális:)

Nem gonoszságból írtam, mert biztos vagyok benne, hogy még a leghetesebb orvos is, mosolygósan, és alaposan dolgozna, ha mondjuk, letennék az asztalára minden alkalommal 5000ft-nál többet...

Csak lehet furán néznének rám, vagy megsértödne az orvos stb.


Hanem azzal van problémám, hogy vagy ingyen van, vagy rohadt drága (nem feketén dolgozom), és nem tudok róla, hogy létezne esetleg egy köztes megoldás. Ami az átlagember pénztálcájához igazodik, de mégis azért valamilyen úton, módon a tudtára adom az orvosnak, hogy nem a híd alatt fekvő hajléktalan vagyok!

Sajnos a mai világban az alapján bánnak velünk jól, és nem jól, hogy mennyi pénzt vagyunk hajlandóak, vagy nem hajlandóak ott hagyni egy orvosnál, vagy bárhol.


Utolsó köszönöm a válaszodat:)

Irok privit.


Ha esetleg tudna még valaki, köztes megoldást még nagyon szívesen elfogadnám:)



Köszönöm.

2013. jan. 16. 10:24
 6/13 anonim ***** válasza:

én bölcsességfog műtéten voltam nem magánrendelésen és képesek voltak bent hagyni egy varrat darabot (!) amit szedhettem ki én magamnak mert nagyon fájt és nem értem rá visszamenni és órákat várni.... no komment..

a másik fogammal magánba fogok menni

www.vitalitasfogaszat.hu

ők nagyon jók...ide fogok menni

és legalább nem kell majd 1 hónapot várni míg időpontot kapok

2013. jan. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Ismerős...

Dr. Kiss Katalin volt ilyen a MÁV-kórház fogászatán. Még egy olyan szadista nőt nem láttam. Nem elég, hogy az is alig adott érzéstelenítőt, leginkább anélkül dolgozott, még ordításra sem hagyta abba a fognyűvést, ha fájt.. Sőt, a szájamat is rendszeresen megsebezte."


Kiss Katalint lehet hanyagolom:)

2013. jan. 16. 11:38
 8/13 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy neked ilyen rossz tapasztalatod van vele, mindenkinek más válik be. :)
2013. jan. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ezt nem én írtam, hanem itt találtam a gyiken:)
2013. jan. 16. 11:42
 10/13 A kérdező kommentje:
Viszont a 3-mas válasz, már érdekesebb... szerintem el megyek a rendelőbe, megnézni személyesen az orvosokat, a helyett stb.
2013. jan. 16. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!