Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzósok! Ti hogy...

Fogszabályzósok! Ti hogy viseltétek, mikor kiderült, hogy egészséges fogakat kell kihúzni a fogszabályzó miatt?

Figyelt kérdés

Február elején fogok fogszabályzót kapni! Bal oldalon már ki van húzva az a két fog, még korábban lett kihúzva, sajnos rossz volt így nem lehetett megmenteni! Már ez is megviselt!

De most megtudtam, hogy jobb oldalról is ki kell húzni két fogat (felső 4, alsó 5), mert torlódnak a számban és nagyon előre állnak a fogaim! Tudom, hogy ez a hely el fog tűnni, de mégis zavar hogy megszabadítanak két foggal! Csak engem zavar?


2013. jan. 16. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
A többi fogad megtartása érdekében van rá szükség. Inkább több romoljon, hogy nem huzzák ki?
2013. jan. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze ezt tudom, hogy kell! Csak maga a tudat, hogy egészséges és mégis halálra van ítélve!
2013. jan. 16. 14:30
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a két felső négyest repítették fogszabi miatt,amiíg el nem tűnt a helye,eléggé zavart,mostmár olyan,mintha ott se lett volna.Amikor kihúztak két alsó rossz fogat és pótoltatni kelett implantátummal,az jobban megviselt...:D
2013. jan. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

nálam dilemmáztak egy sort hogy húzzák-e ne húzzák

hát rossz érzés volt

aztán nem húztak végül, de miután levették a fogszabályzót eltelt egy év, elkezdtek kinőni a bölcsességfogaim és a fogaim megint visszaferdültek, bár nem olyan súlyosan.

végülis nem bántam meg hogy nem húzták ki azt a kettőt, de így értelmetlen volt egy évig a fogszabályzó

...szóval nem véletlen hogy azokat kiveszik, nekem pl. örökké fogselymeznem kell és sokkal többször mosnom nehogy megromoljanak

2013. jan. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor ezek szerint nem csak engem zavar! :) Nekem mindenképpen húzni szeretné a doki, nem fog dilemmázni rajta!
2013. jan. 17. 07:40
 6/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem kiműtötték a 4 bölcsességfogamat és fentről kihúzták a két 4-est. Alulról is kellett volna, így most visszaálltak. Most megint "szeretnék" fogszabályzót de engem is bánt a dolog, hogy két egészséges fogat ki kéne húzni. Dilemmázok... Ja és két hátsóra gyűrű kerül, ami tartja majd a fogszit, hát azért azok is jobban fognak romlani úgy bezárva. Hát, csak akkor tudom meg a választ, ha mami leszek és pont az a kettő hiányzik. :)

2013. jan. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Nekem a két felső 4-est húzták ki mivel a felső két 6-os fogaim kiálltak mert nem fértek be ! Amikor megtudtam egyből felültem a székből és totál beparáztam mivel eléggé beszari vagyok ilyen téren de viszont jól tűröm a fájdalmat!:D 3 hét múlva ki is húzták mindkettőt és túléltem bár nagyon sajnáltam a két fogamat amik egészségesek voltak de megérte . Egy hónapja van fent és visszament a két fogam , nagyon szépek és ez még csak a kezdet! Én csak annyit mondok hogy megéri hidd el !

ui. ha nem húzták volna ki elszúvasodtak volna a fogaim!!

2013. febr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Nekem is lehet, hogy ki kell húzni egyet majd, amúgy kettőt kéne de a másik oldalon már húztak egyet tehát ott már nem kell. De remélem, hogy nem fog kelleni $

Amúgy... amikor megtudtam hogy a fogam vagy gyökérkezelik vagy kihúzzák... nagyon rossz érzés volt abban a tudatban lenni, hogy a fogam ígyis-úgyis meghal :'(

2013. febr. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én egész jól.


Rendszeresen jártam már előtte (magán) fogorvoshoz, mert az iskolai 'ellenőrzések" mellett is 12 lukat talált a doki a számban. Hát jártam egy darabig, volt gyökérkezelés is, roh.adtul untam az egészet.


Torlódottak voltak a fogaim, nagyon.


Aztán rászántam magam a fogszabályozásra. Azt mondják 4 fogam ki kell húzni. Gondolkodtam egy sort, kérdezem, hogy a gyökérkezelt 5-öst is lehet-e a 4-es helyett, azt mondja a doki lehet. Hát akkor mondom hadd szóljon.


Inkább legyen kevesebb, de egészséges fogam, mint sok lyukas, egymást elrohasztó fog.


Most is van egy bölcsességfogam, ami 'állítólag' lukas egy iciripiciri helyen, doki mondta majd valamikor ha gondolom menjek vissza oszt kifúrja. Hát agy lóf.szt, inkább kihúzatom, takarodjon el a számból, bölcsességfogakkal úgyis mindig csak gond van. Ja és 14000(tömés) helyett 6000-ből(húzás) megúszom úgy mellesleg....

2013. márc. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én két orvosnál jártam. Amikor az első doki mondta, hogy a két 4-est ki kell húzni, majdnem rosszul lettem. Elmentünk egy másikhoz, ő először azt mondta nem kell húzni, majd végül az egyiket ő is kihúzatta. Már túlvagyok rajta, de valahogy nagyon megviselt. 1 hét múlva már megkapom a fogszabályzót!
2013. júl. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!