Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől van ez, normális dolog?

Mitől van ez, normális dolog?

Figyelt kérdés

sziasztok 2napja kihúzták a fagoma be volt gyulladva és olyan büdös a szám hiába mosom vagy rágózok.

volt már valakinek ilyen ez elmúlik?


2013. jan. 17. 07:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy maradtak ott baktériumok még a gyulladásból, amik ezt a bűzös szájszagot okozzák. Gondolom kapsz antibiotikumot rá, az majd segít. Nem tudom az orvos mondta-e, de próbálkozhatsz Glycoseptes vagy Phlogosolos öblítéssel, ezek helyileg fertőtlenítenek. Egyébként a húgomnak is hasonló problémája volt, neki a bölcsességfogát műtötték ki, és a lyukba belement mindig az étel, és neheze tudta kitisztítani. Amióta összement neki a luk, nincs ilyen problémája.
2013. jan. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia. A szag a gyógyulás után el fog múlni. Nem mindenkinek érződik a szag, de inkább a nagyobb műtéti hegeknél fordul elő.

Esetleg Hyperollal lehet öblíteni, de NEM ÖBLÖGETNI, tehát ne zubogtasd a szádban! Ez fertőtlenítő hatású szer, patikában kapható kis tabletta, 3-at oldj fel egy pohár vízben. Nem kellemes az illata, de célnak megfelel. Foghúzás után szájvizet nem ajánlatos használni!

2013. jan. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet az orvosod benn hagyott valami gyökérdarabot és / vagy bacik még tombolnak.


Rágózol? Az mégis mire jó? Beleakarod dolgozni a sebbe azokat bacikat is, amik még nincsenek ott?

És fogmosással sem kéne birizgálni most a gyógyuló sebet.


Szerintem menj el a patikába, ott lehet kapni torokfájásra használt Strepsils torokfertőtlenítő cukrot, szopogasd azt. (Majdnem egy ezres az ára.)


És nem ártana az orvosnak is szólni róla, ha úgy érzed, hogy valami benn is maradt vagy ha a Strepsils nem használna.

2013. jan. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

08:28: nem szabad minden kutyafülére antibiotikumot szedni!

Rezisztenssé válnak rá, aztán lehet nézegetni!


A Hyperol is jó.


De ezt is csak akkor kéne használni, ha nagyon büdös.


Kisebb szájszag a rendben zajló gyógyulás folyamán automatikusan el fog múlni.

2013. jan. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok:

Tisztában vagyok vele, de ha foggyulladása van, és annyira, hogy ki kellett húzni a fogát, akkor valószínű, hogy nem kis dologról van szó. Nem azt mondtam, hogy szedjen, hanem azt, hogy ha kapott, akkor segíteni fog. Nem gyerekjáték ez, mert tályog, sipoly is kialakulhat, ha nincs rendesen kikezelve.

2013. jan. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Doki nem írt fel semmit,ma voltam gyógyszertárban és ott ajánlotta a patikus kis hölgy,hogy a tantum verdét vegyem meg is vettem spray formában

2013. jan. 17. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!