Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha véletlenül kijön a fogtömés...

Ha véletlenül kijön a fogtömés és mondjuk lenyeli az ember mi baja lehet tőle? Amalgán tömésnél.

Figyelt kérdés
2009. aug. 31. 18:31
 1/7 anonim válasza:
100%
Szerintem semmi nekem is előfordullt nem lett semmi bajom
2009. aug. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
csak azért kérdezem mert sokan mondják hogy az amalgán tömés rákot okozhat.
2009. aug. 31. 18:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi, kikakilod. :)
2009. aug. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmi, a következő széklettel távozik a szervezetből.
2009. aug. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
35%
azért amalgámnál én nem lennék benne olyan biztos, mivel higanyötvözet...mondjuk egy tömésnyi nem hiszem,hogy olyan nagy gond..de hát hogy lehet neked olyan,mikor már ezer éve nem csinálnak olyat (mióta rájöttek,hogy káros)?
2009. szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
úgy lehet hogy annak idején iskolás koromban azzal tömték be!
2009. szept. 1. 18:12
 7/7 anonim válasza:
Amalgám tömést ma is sok rendelőben használnak,ha az emberek tisztában lennének a kémiával nem mondanák azt,hogy rákkeltő!Ez egy ötvözet!A higanynak más fémekkel való ötvözetét nevezzük amalgámoknak pl:ezüst amalgám,arany amalgám!Az ötvözeteket pedig azért csináljuk,hogy új tulajdonságokat kapjunk!Az tény,hogy szennyezi a környezetet,mert nehéz fém van benne(ezüst)de a Skandináv országokban sem az emberek miatt vonták be,hanem a környezet védelem miatt!Egyébként az orvos és az asszisztens nagyobb veszélyben van,ha nincs szabály szerint tárolva az amalgám a rendelőben,mint akinek a szájában van!
2009. szept. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!