Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelve lett a fogam...

Gyökérkezelve lett a fogam mégis fáj miért?

Figyelt kérdés
pontosabban: elmentem a fogorvoshoz mer a két fogam között hátul volt egy fekete folt. Nagyon lefaragta a fogamat mondta hogy ezt gyökérkezelni kell. Majd rá két hétre elkezdett érzékeny lenni visszamentem az orvoshoz és megmondtam hogy mi a panaszom. Azt mondta hogy ha nem fáj nagyon a fogam csak érzékeny akkor nem nyúl hozzá mer ha gyökérkezelt a fog akkor igen törékeny és ha letörik vagy valami, akkor csak a fogsebész tudna rajtam segíteni úgy hogy kívési( az meg gondolom ne lehet valami jó érzés) vagy megpróbálja megmenteni a harmdaik lehetőségem az volt hogy kihúzza. Én ugy döntöttem, hogy akkor inkább ne nyuljon hozzá mer annyira nem volt vészes és mivel utólag elmult az érzékenység is. Majd 2 hónap után elkezdett erőteljesebben fájni. ( most ott tartok hogy jövőhéten muszály leszek visszamenni és csinálni vele valamit). Csak azt nem értem hogy ugye a két fogam között van a lyuk a gyökérkezelt fogam nem fáj ha nyomom az ujjammal, viszont ha a mellette lévő fogam nyomom akkor fáj mi lehet? talán ráment a másik fogamra a gyulladás vagy valahogy átnyilal a fájdalom

2013. jan. 26. 12:23
 1/1 anonim válasza:
Elképzelhető, hogy a gyulladás átment a másik fogadra is. Erre nagyon nagy az esély. Akkor is fájhat, hogyha nem távolította el az összes gyökeret. Ez is előfordulhat, akár véletlenül is. Jobbulást !! :)
2013. febr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!