Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerülne a fogszabályzóm?

Mennyibe kerülne a fogszabályzóm?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, "maradandó" fogszabályzóra gondolnék alulra felülre... Mennyibe kerülne ha mondjuk nem kéne rá várni hónapokig/évekig? Magán is jöhet:D
2013. jan. 26. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdésed... mi az, hogy várni rá? Ha bemész magánrendelőbe (ahol a legolcsóbb mondjuk olyan 80ezer körül kezdődik egy állcsontra), akkor kb. pár hét múlva fel is rakják (miután lenyomatot csináltak rólad, és megtervezték)... Ha arra vonatkozott,meddig kell fenn lennie, nos az mindenképp hosszabb idő. Ami a leggyorsabban ható fogszabályzó típus (azok közül, amit ismerek), a linguál fogszabályzó, mert azt Németországban, számítógéppel tervezik a foglenyomatod alapján. Csakhogy az kb fél milla egy állcsontra...de tényleg jó!

A kerámia fogszabi is kb 150ezer egy állcsontra.... Ez egy rohadt drága dolog így összegezve.

2013. jan. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Magándokinál fém fogszabályzó 200 000 Ft, természetesen az egyikre csak. Az átlátszó fogszabályzó 250 000 Ft. Én úgy csináltattam, hogy alulra fém, mert az úgyse látszik. Felülre pedig átlátszó. Így lett 450ezer a vége. Ja, és nagyon hamar felrakták. 1 hónapot kellett várnom szerintem. Röntgennel meg mindennel együtt. Hajrá! Megéri!
2013. jan. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én magándokinál vagyok Szolnokon aki már 20 éve csinálja és Budapesten is dolgozik szóval nagyon jó orvos ! 13 évesen elmentem Kecskemétre erre a támogatottra és adtak éjszakait de nem használt amikor megmutattuk a dokinak azt mondta nevetséges hogy ezt adták mivel ki kellett volna húzniuk (ami ki is lett húzva a mostani dokinál:S) a felső két négyest ... azóta egy hónapja van porcelán fogszabályzóm és visszament a két felső 6os fogam gyönyörűek : ) Szinte mindennap nézegetem őket persze ehhez sokat szenvedtem(húzás stb) A porcelán fogszabályzóm nekem 176 ezer Ft volt + 6000 amikor mész ! A fém fogszabályzó pedig 116 ezer lett volna! : )
2013. febr. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsónak mondom, hogy kihúzni 2 fogat, majd összehúzni a többit nem egy nagy kunszt, én az eddigi 2 éves orvosi képzésemmel és egy kis kézügyességgel is meg tudnám csinálni (persze liszenszem nincs hozzá)... az igazi kihívás az, ha valaki megpróbál húzás nélkül ívet tágítani. Csak úgy szóltam.
2013. febr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!