Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek lehet még nekem...

Szerintetek lehet még nekem fogszabályzóm? Ez a fajta mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

19/L

Még úgy 10 éves lehettem,akkor volt éjszakai fogszabályzóm,mivel kollégista voltam már akkor,nem volt ki ügyeljen arra,hogy használom e...én meg cikinek tartottam és nem is mindig használtam.

Van ez a "láthatatlan" fogszabályzó...Ez mennyibe kerülhet?

Egyáltalán lehet még fogszabályzóm?

Csakis normális kérdéseket várok.

Előre is köszönöm.


2010. máj. 27. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Bőven lehet! Nálad sokkal idősebbek is tetenek.
2010. máj. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én 34 éves vagyok, most tervezem. Azt mondta a doki, hogy lehet. Nekem is volt tini koromban a kivehető 8 évig hordtam, nem sokat ért. Na, talán annyit, hogy most egyenes a fogsorom, egyik fog sem áll ki. Viszont az egész felső fosorom jó 2 ujjnyival előrébb áll, mint az alsó, és állítólag ahogy öregszik az ember, egyre rosszabb lesz.

Nekem azt mondta a doki, hogy 80-150 Ezer Ft darabja. Persze nem mindenkinek kell alsó-felső. Attól is függ, hogy hol laksz, mert Bp-n minden sokkal drágább. Szoktak kérni még előtte fogröntgent, az kb 3000 ft. Havonta kell járni állíttatni, itt egy alkalom + 3000 Ft. Szóval ha 2-3 évig hordod a fél milla bőven meglesz.

Olvastam olyanról is, amit a fogsor belső részére ragasztanak, porcelán, nem is látszik, durván 1 millió. Persze lehet, hogy van ennél olcsóbb is. Én inkább azt tartanám szem előtt, hogy ne károsítsa a fogakat, meg lehessen normálisan tisztítani. Ha ez megy, akkor jó a legolcsóbb is. Persze én nem vagyok már 19 éves, férjem is van, ő nem bánja. Tudom ilyen fiatalon nagyon nehéz, de inkább most csináltasd meg, mint később.

2010. máj. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát naná hogy lehet. Az egyik ismerősöm 36 éves és most van neki ragasztott fogszabályzó. Egyébként olyan nincs hogy láthatatlan ugyanis a sablondrót (amin mozognak a fogaid) az fémből készül és csak a tappancsok porcelánok. Hát ez tb-sen 62.000ft de te mivel elmúltál már 18 így ennek töbszöröse. Annyit tudok hogy egy nagyon újfajta azonban sima fém 190.000ft de ez sztem még többe is belefájhat!! de ez után is kell majd éjszakai de ha nem hordod akkor visszaállnak a fogaid a mostani helyükre és akkor 100ezreket dobtál ki. sok sikert

16/f

2010. máj. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na, van a láthatatlan fogszabályzó, amikor a fogak belsejére (hátuljára) ragasztják a kis tappancsoat, szóval semmit nem lehet látni belőle, de ilyet csak magánfogászatokon csinálnak, kb. 3-400.000 ft fogsoronként. És van a porcelán fogszabályzó, amikor kivülre ragasztják a kis tappancsokat, amik porcelánból vannak, így nem nagyon látszanak, ilyet is csak magánfogászatokon csinálnak, 150-250.000 ft fogsoronként. itt tudsz nézni a láthatatlan fogszabáylzásról infokat: [link] 16/L
2010. máj. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem 35 évesen lett, mert folyamatosan torlódtak a fogaim. Bátran kezdd el, igaz az ára nem piskóta! Damon clear van a fogaimon. Az első 6 fogon átlátszó, szinte senki nem veszi észre beszéd közben. Az ára foívenként 230.000 Ft. Nem olcsó, viszont modern, esztétikus készülék. Nem ciki ma már a fogszabályzás, mosolyogj vele bátran. Ha csak olcsóbb, tiszta fémre van pénzed, akkor is csináltasd meg.
2010. máj. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet fogszabályzód akár hány éves vagy!:) Én 22 vagyok, most van fent lassan egy éve. Nekem porcelán csontszínű van, 150 ezerbe került a készülék (alsó-felső együtt) plusz havonta kell visszajárnom, az mindig 8ezer.
2010. máj. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!