Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rendszeresen mosom a fogam,...

Rendszeresen mosom a fogam, de nagyon szuvasodik. Igaz, szénsavas, barnakolát iszom . E miatt romlana ennyire?

Figyelt kérdés
2013. jan. 28. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen a kólától szuvasodhat, mert nagyon erősen maró hatású.
2013. jan. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Melyik szuvasodik?

Reggel este mosod? Mennyi idős vagy?

2013. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem. Önmagában csak a kólától biztos nem. Érdemes lenne egy fogorvossal konzultálni, mert lehet, hogy más itt a baj.
2013. jan. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Most elől az alsó fogsorom csúnya ,de hátul is rendszeresen tömik , kisebb-nagyobb sikerrel . Fogorvost váltok, azzal megbeszélem ! Mindenki a kolára fogja .
2013. jan. 30. 10:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Én pl. évekig csak kólát ittam, sőt kávézom is. Szuvas fogaim meg nincsenek. Az lehet, hogy a kóla rásegít valami más bajra, ezért az a fogorvos, aki azt mondja, hogy csak a kóla az oka ennek, az adja vissza a diplomáját. Még egy reklámban is több a szakmaiság.
2013. febr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Nem hülyeség, hogy a kólától ilyen! Amiben szénsav van az eleve rontja a fogzománcot.Sajnos én is így jártam. Állandóan tömték az első fogaim, mára már úgy elvékonyodott a zománc, hogy kettőre korona került sajna. Első kérdése az volt a dokinak, refluxos vagyok e? Ugyebár a gyomorsav visszaáramlása lehetne a bűnös, de nincs ilyen bajom. Második kérdése, mennyi gyümölcsöt fogyasztok? Itt a gyümölcssav a bűnös. A végén kiderült, mivel évek óta szénsavas ásványvizet iszom, ez lemarta a zománcot. Vagyis ihattam volna kólát is azzal is így jártam volna.Nesze neked egészséges életmód.

Szóval a 2 első fogam menthetetlen volt, hiszen amikor iszom mindjárt ezeket a fogakat érinti az ital közvetlen.

A továbbiakban olyan speckó fogkrémet javasolt a doki ami a savasság ellen van (Pronemal,Sensod.)Fogmosást is módjával, csakis ilyen étel/ital fogyasztása után 1 órával, gyengébb fogkefével, mert a túlzott fogmosás is leviszi a zománcot.

Talán neked is segíthet ez.

2013. febr. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nos, az utolsó bejegyzésre csak annyi a hozzászólásom, hogy amióta az eszemet tudom, szódát, buborékos ásványvizet iszom. A szuvasodás addig volt, amíg fel nem fedezték, hogy cukros vagyok. Amióta kerülöm a cukrot, alig lát a fogorvos. Új szuvas fogam nincs, a szénsavas italok ellenére sem. Max. akkor kell fogorvoshoz mennem, ha letörik egy korábban gyökérkezelt fogam. Ja, és a fogmosás nem az erősségem... Bár az lenne.
2013. febr. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit, hogy a kólában marha sok a cukor, és más egyéb maró anyag. Nem véletlenül használják motormosásra még a lájtosat is...
2013. febr. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Domovoy válasza:

A fogak romlása egyénenként változik. Egyrészt genetikai, fejlődési (ásványi anyag bevitel), de persze a szájhigiéniai okok is közrejátszanak, kinek milyen mértékben hajlamosak a szuvasodásra és egyéb fogbetegségre.

Azoknak, akiknek felnőttkorukban rendszeres fogápolás mellett is könnyen romlanak a fogai, előzménye lehet pl. a gyerekkorban, még a tejfogak időszakában történt állapot. Ha akkor elhanyagolják, nem törődnek vele hogy a gyerek kilószámra falja az édességeket, lesz 1-2-3-4-5 szuvas foga, és az "mit számít, hisz úgyis leváltja, kipereg", az bizony hibázik, és ez már a maradandó fogak kárára is mehet. Sajnos láttam nemrégiben utazás közben egy 5 év forma kisfiút, aki az apjától kérte egymás után az olvadósrágót, aki adta neki "jó apuka módjára", miközben a gyereknek láthatóan az első fogai is már oly mértékben el voltak szuvasodva, hogy sem esztétikailag, sem etikailag nem volt szép látvány egy "egészséges kisfiú" láttán.

2013. febr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem amit fogdoki mondott a szénsavas dolgokkal kapcsolatban, hogy a szénsav fellazítja a fogzománcot és ha egy órán belül mosol fogat, akkor pont azt a fellazított réteget súrolod le róla, ami annyira nem tesz jót neki. Nem feltétlenül ez az oka a szuvasodásodnak nyilván, csak erre érdemes odafigyelni. Ha szénsavasat iszol, langyos vízzel öblíteni kell utána és csak egy óra múlva szabad megmosni a fogad.
2013. febr. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!