Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig normális hogy fáj...

Meddig normális hogy fáj harapásra a fog tömés után? 3 hete lett betömve.

Figyelt kérdés

Elég mély volt a szuvasodás,rettentő fájdalmaim voltak a kezelés után,ami elmúlt de nem tudok rágni azzal a fogammal mert fáj ha ráharapok.

Ez elmúlik majd lassan? Ha igen mennyi idő még kb?

Ha nem mikor menjek vissza vele,várhatok még?


Másik kérdésem hogy 2 bölcsességfogam fekszik íny alatt az alsók,ezeket muszáj kiszedetni? Tehát nem fáj,nem okoz semmi kellemetlenséget,csak íny alatt fekszik,muszáj kivésni onnan? Eléggé félek ettől bevallom őszintén.



2013. jan. 29. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:

A tömött fogadnak nem szabadna fájnia. Nem szedte ki az idegeke rendesen,nem kezelte rendesen. Lehet,hogy antibiotikumot is kellett volna szedned. Teljesen panaszmentesnek kellene lenni. Menj vissza az orvoshoz.


Nem írtad h hány éves vagy. Amíg nincs panaszod,addig gondolom nem okoz problémát,de ha elkezdi nyomni a többi fogat akkor muszáj lesz kiszedetni. Jobb előbb amig nincs gyulladásban,szóval szánd rá magad.

2013. jan. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

21 vagyok.

De ha már hogy mondjam teljesen kinőtt a fog,csak alul van és nem nyom semmit? Tudom ez jó terelés,de akkor is muszáj? Mert röntgenen normálisan látszott hogy fekszik és jó nagy fog nem pici,akkor is ki kell vésni?

Amúgy most a fél fogam tömésből áll,ínyt is vágott tömésnél,igen mély volt a szuvasodás,sokat dolgozott rajta.

Rá 2 napra felhívtam hogy normális -e az erős fájdalom,mondta hogy be van gyulladva tehát normális.

Szedtem rá erős fájdalom-és gyulladáscsökkentőt,akkor el múlt a fájdalom teljesen,de ha ráharapok fáj :/

2013. jan. 29. 13:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha ráharapásra fáj, akkor menj vissza az orvoshoz, ott még gyulladás van.

Bölcsességfogra nem tudom a megoldást, ezt a doki tudná megmondani, hogy feltétlen szükséges-e.

2013. jan. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha még mindíg panaszos a fog,akkor nagy valószínűséggel csak a gyökérkezelés a megoldás(a szuvasodás elérte a fogbelet).

Nekem nincs fekvő bölcsességfogam,egy 50 körüli ismerősöm mondta,hogy ő teljesen jól elvan vele,nem okoz semmi problémát.

2013. febr. 1. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 evelin91 ***** válasza:
Nekem is tömték az egyik fogam, de nem volt begyulladva, meg nem is volt nagy lyuk, utána sem fájt, de kb 2 héttel rá harapásnál el kezdett fájni.. Azóta sem múlt el, már egy hete tart... Gyökérkezelni kell??
2013. febr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!