Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen egy fogászati góckezelé...

Gordon Freeman kérdése:

Milyen egy fogászati góckezelés a gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Ma voltam dokinál röntgen megnézése után látta, hogy van egy gócos fogam.

Már régóta éreztem én is egy hólyagot az egyik gyökérkezelt és koronás fogam tövében az ínyemnél de sajnos nem fáj a mai napig, de meg kell csináltatni.

Mire számítsak? Fájdalmas kezelés?


2013. febr. 1. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb és leggyakrabban használt módszer a fog kihúzása.
2013. febr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fogat manapság már csak a végső esetben húznak, először gyökérkezelni fogják. Nekem három gyökérkezelt fogam van, az egyiknél fájt, de nem is maga a gyökérkezelés, hanem utána, mert gyulladt volt a fog. A másik kettőnél egyátalán nem fájt, se a kezelés, se utána.
2013. febr. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Elvileg a gyökérkezelt fog már nem fáj, mert kiölik alatta az ideget és nem érezni miatta semmit.
2013. febr. 2. 12:18
 4/4 anonim ***** válasza:
Jah, most látom csak, hogy már gyökérkezelt fogról van szó. Ez esetben a gyökértömést fogják kicserélni. A fog már valóban elhalt, de gyökércsúcs az érzékeny lehet, de nem lesz vészes. Nekem akkor szokott kicsit fájni az ilyen, amikor a gyökértömést felnyomja a helyére. Mondjuk ha már nagyon rossz állapotban van a fog, akkor tényleg lehet, hogy foghúzás lesz a vége.
2013. febr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!