Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Dalicint beszedhetek akkor...

Dalicint beszedhetek akkor is, ha nem az orvos utasított rá, hanem maradt még pár darab itthon?

Figyelt kérdés
Napok óta fáj a lyukas fogam,fogorvoshoz leghamarabb jövő 7en tudok eljutni.A legutóbbi foggyulladásomból maradt még egy levél Dalicin,akkor az orvos írta fel.Beszedhetem most is,hogy nem orvos ajánlotta?Akkor hatott pár nap alatt.

2013. febr. 5. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Az, hogy fáj nem jelenti, hogy gyulladt és antibiotikum kell rá.

2. Miért maradt meg pár darab? Ezekszerint azt sem szedted végig.

3. Antibiotikumból nem pattintunk pár szemet amikor eszünkbe jut.

Ha össze-vissza szedsz antibiotikumot jó eséllyel azt éred el, hogy amikor tényleg arra lenne szükséged már sz.rt sem fog érni. Fájdalomcsillapitót vegyél be, ha nem hat, akkor fogászati ügyelet.

2013. febr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Saját felelősségedre azt szedsz amit akarsz, csak aztán ha bajod lesz tőle akkor ne legyen sírás-rívás.
2013. febr. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem lehet.

Ugyanis az antibiotikum akkor ér valamit, ha végigszeded a kúrát, amit az orvos felírt. Ezért nem is értem, hogy hogy maradhatott meg pár darab.

Ha nem szeded végig, hanem beszedsz pár szemet, annak az lesz az eredménye, hogy a bacik egy része elpusztul,a többi meg rezisztenssé válik a hatóanyagra. Aminek az lesz a következménye, hogy a doki sem tudja majd normálisan kiirtani.

2013. febr. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Anno mikor csináltattam a fogamat,mikor a doktornő épp szabadságon volt,iszonyatosan elkezdett fájni az egyik fogam,ő mondta telefonon,hogy írassam fel a háziorvosommal a Dalicint.Elkezdtem szedni,3 nap után el is múlt a fogfájás,rá következő napon voltam a dokinál,aki kihúzta a fogamat,onnantól nem sok értelme volt tovább szedni a gyógyszert,hisz a foghúzással kiürült a genny,ezáltal a foggyulladás is elmúlt.Így maradt meg közel egy levéllel... a gyulladásra pedig abból következtetek,hogy hidegre-melegre érzékeny a fogam,és már az arcüregem alatt is érzek fájdalmat...de akkor maradok a fájdalomcsillapítónál,köszönöm a segítséget!
2013. febr. 5. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!