Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet tenni a fogaimmal,...

Mit lehet tenni a fogaimmal, h ne romlodjanak olyan nagyon?

Figyelt kérdés
Màr szinte minden fogam be van tömmel. A legtöbb gyökér kezelt. Nem hanyagolom el a fog mosást, szedtem kálcium vitanamint is. Mégis nagyon romlanak a fogaim. A szinérõl nem is beszélve. Mit lehetne tenni.?

2013. febr. 8. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Rendszeresen jársz fogorvoshoz? Ha könnyen romlanak, akkor fontos a rendszeres kontroll. Így hamarabb lehet elcsípni a kialakuló lyukat, ha időben be van tömve, több marad a fogból. Milyen gyakran mész kontrollra? Szerintem félévente kéne legalább.
2013. febr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ne egyél semmi cukrot
2013. febr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Még valami: fogselymet, szájvizet használsz? A fogkrémedben van elég fluorid? A fluorid azért kell, mert az pusztítja el a szádban levő kórokozókat. A sikálás csak a hab a tortán.


Másrészt lehet gond a fogmosási technikáddal is. Sok fogorvos tart oktatást a jó technikáról.


Sajnos lehet, hogy minden hiába, de akkor is késleltetheted a fogaid romlását az időben történő kezeléssel.

2013. febr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Minden 2vagy 3 hónapba fogorvosnál vagyok, mivel gyakran letörik valameik így muszáj vagyok menni. fluoridos fogkrémet használok (ês jól átsikálom a fogsorom) fogsejmet is, a szájvizet most nem, de am azt is szoktam. A doki ki irt vitamint, meg vmi gyógynövényekbõl álló teát, egy darabig mintha erõsebbnek tüntek volna, de elmult. Sõt még õ is csodálkozik rajta, h olyan gyakran talizunk, legutóbb még azt is kérdezte nem e vagyok terhes, mert a terheseknek romlik ilyen gyorsan a foguk.
2013. febr. 8. 17:58
 5/12 anonim ***** válasza:

A fogápolási javaslataim fontossági sorrendben:


1. Minden este fogmosás előtt fogselyemmel tisztísd ki a fogaid közötti hézagokat. Ha már belejössz, 2 percnél nem tart tovább. Ha nem vagy biztos abban, hogy hogyan kell ezt helyesen csinálni a Youtube-bon sok videót találhatsz ebben a témában, csak keress rá a következő szavakra: fogselyem, floss, flossing.


2. Soha se feküdj le este fogmosás nélkül, mert ha lefekszel, ezzel 8 nyugodt órát adsz a szádban lévő ételmaradékoknak hogy elkezdjenek bomlani és tönkretenni a fogaidat és az ínyedet.


3. Kólát és más szénsavas üdítő italokat hagyd ki az életedből ezek felgyorsítják a fogszuvasodást.


4. Évente egyszer menj el fogászhoz fogkő tisztításra.

2013. febr. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Had kérdezzem már meg hogy nem szokott e lenni gyomorégésed?
2013. febr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Nem Megadott*f* válasza:
igen a gyomorsav szana szétmarja a fogaidról a zománcot, sárgák lesznek... stb! ha epét szoktál hányni az a gond!
2013. febr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jah, akkor az epe meg a gyomorsav lessz a gond. De ezzel nem sokmindent tudok kezdeni
2013. febr. 9. 18:37
 9/12 anonim ***** válasza:
A gyomorsav savas, az epe pedig enyhén lúgos (később is csatlakozik az emésztéshez, a gyomor vége után nemsokkal). És miért ne tudnál vele mit kezdeni. Vannak tünetkezelő megoldások is, illetve ha utánamész az oknak akkor akár ott is megoldhatód a problémát.
2013. febr. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérlek mond el a gyomorpanaszaidat, szeretnék okulni. Gondolok olyasmire, hogy reggel szokott e fájni mikor felkesz?
2013. febr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!