Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Félek a fogorvosi szűréstől...

Félek a fogorvosi szűréstől (iskola) a rossz fogaim miatt ki lehet húzni magam ez alól hogy ne kelljen bemennem?

Figyelt kérdés
Egyszerre többen kell bemennünk, ki tudom ez alól húzni magam valahogy hogy máskor kelljen mennem? Vagy ha hirtelen óra előtt jelentik be iskolából hogyan tudok ellógni? Szeretnék tenni a fogaimért, de a körzetis fogorvos aztmondta hogy akkor lát el ha meglesz a papírom a szürésről. Félek minden hétköznaptól nehogy aznap menjünk. Esetleg honnan lehet privátban megtudni,hogy mi mikor megyünk? Kötelesek a tanárok előre bejelenteni? 14/L

2013. febr. 16. 21:59
 1/10 anonim válasza:
Én is baromira félek a fogorvostól de túl kell rajta esni.Nem lehet bujkálni egy életen át!El kell menned megcsináltatni.Nem kibújni alóla!Én is túléltem a fogtömést... :/
2013. febr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kötelesek, de miért akarod kihúzni maagd?

Szűrésen semmit se csinálnak veled, csak megnézik a fogaid, meg mondogatnak pár latin kifejezést.

2013. febr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem a fogorvostól félek, hanem a szűréstől. Hogy mások előtt, az osztálytársaim előtt nézi a fogamat.. Ez alól akarok csak kibújni.
2013. febr. 16. 22:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Menj el előre egyedül egy délutáni rendelésére, amikor iskolafogászatot csinál és minél előbb. Lesz papírod, hogy voltál nála és mehetsz ezzel a körzetisedhez is. De minél előbb, ha tényleg akarsz tenni a fogaidért. Eddig miért nem tettél értük?
2013. febr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ez meg mindig igy van? az eszem megall komolyan, en mar 27 eves vagyok de mikor mi jartunk suliba akkor is ez volt hogy egyszerre bementunk vagy negyen es megalazo modon ott mindenki elott mondta el az orvos hogy kinek hany lyukas foga van. aztan milyen a gyerek? mindenkiet meg kellett beszelni utana, versenyeztek hogy kinek van kevesebb. gyerekkorom rettegese volt a fogorvosi szures, ez ezt mind ki lehetne kerulni azzal ha egyesevel mennenek be a gyerekek. csak ez semelyik okosnak nem jut eszebe vagy nem erdekli.
2013. febr. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

most jol ertem azt mondta a fogorvosod hogy csak akkor lat el ha mar voltal ezen a szuresen? akkor nincs mese osszeszoritod a fogad es bemesz, kibirod. igazabol lehet egy 14 eves lanynak nem vigasz, de tulreagalod az egeszet, meg mindig jobb most 1x egni par osztalytars elott mint kesobb amiatt hogy mufogad van mar fiatalon mert nem csinaltattad meg idejeben. az sokkal rosszabb lesz hidd el.

vagy szolsz a szuleidnek hogy menjetek el fizetos orvoshoz, de ha nem engedhetik meg hogy oda vigyenek akkor nem lesz mas megoldas. bemesz, kemeny leszel es kibirod. nem szabad ennyire hagyni hogy erdekeljen mit szolnak masok. most lehet meguszol 1 kisebb egest, de emiatt lesz kesobb sokkal tobb nagy. a fogaid fontosabbak.

2013. febr. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
de én megakarom csináltatni. csak azt akarom hogy valahogy egyedül mehessek be...
2013. febr. 16. 22:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Írtam privit, csak most láttam a kérdésed. :)

Szólj nyugodtan, hogy te csak egyedül mész be. Nincs ebben semmi, nem mondhatnak nemet.

2013. febr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hú, én már felnőtt vagyok, de az én sulis koromban is hihetetlenül megalázó volt a vizsgálat. Bementünk egyszerre 5-6- an (persze alig fértünk be) aztán az orvos el kezdte oltani azokat, akiknek rossz volt a foga, volt akivel kiabált, volt akit pedig kiröhögött.


Kérdező, szerintem a kísérő tanárrál beszéld meg, hogy bemehess egyedül utolsónak!

2013. febr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Velem ugya ez a helyzet,van olyan fogam,amit már ki kell húzni,és olyan is,amit tömni kell,de én most,az utóbbi pár napban ugy döntöttem,hogy már a fájdalom sem érdekel,akkoris elmegyek,legalább letudom a mindenkori rettegésem,mert rendben lesznek a fogaim.nagyon félek,a jövőhéten megyek valamikor,de remélem nem fog fájni..menj el,és ne rettegj!:)
2014. jan. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!