Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi idő körülbelül mire...

Mennyi idő körülbelül mire felteszik a fogszabályozót? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Fogszabályozós leszek. Alulra felülre kell külső. Lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban.

1. Ha elmegyünk a fogszabályozó orvoshoz utána még körülbelül hány hónap/hét mire felteszik ? (mert ugye még röntgen meg ilyesmik)

2. Fáj amikor felteszik a fogszabályozót?

/porcelán fogszabályozóról van szó/


2013. febr. 17. 19:02
 1/8 evelin91 ***** válasza:

Szia. Én novemberben voltam a fogorvosnál, hogy szeretnék fogszabályzót. Mondta hogy oké, kell röntgen, rossz fogakat betömetni, bölcsességfogakat kiműtetni.. Márciusra leszek ezekkel kész, gondolom utána felrakja. De ha neked nem kell ennyi mindent csinálni előtte, akkor biztos előbb meglesz. :)

21/L

2013. febr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! én is 21 éves vagyok! Én tavaly februárban mentem el, csináltatni végül nyáron kaptam meg a fogszabályzót, hozzá kell tennem, nagyon elfoglalt magán fogorvosról van szó. Nálam is az volt a baj, hogy azt mondta, még nem szabadulok meg a bölcsességfogaimtól addig nem nyúl hozzá. De normális esetben, még a röntgent megcsináltatod, utána nyomatot csinál ez kb. egy hónap aztán még kiértékelik és megrendeli a fogszabályzót az kb olyan két hónap összesen, de persze attól függ mennyire sokan járnak oda, gondolom.
2013. febr. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én tavaly január elején voltam konzultáción,február végefelé lenyomatvételen és rá két héttel ragasztáson.Fogat nem kellett húzni,csak párat tömködni meg fogkövet leszedni.30/N
2013. febr. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Attól függ van-e lyukas fogad, illetve kell-e húzni, mert ha igen akkor ezeket előtte el kell intézni! Ha van fogköved azt is leszedik! Én már egy ideje tervezem, több orvos véleményét is kikértem!

Múlthéten voltam konzultáción, két fogamat kell húzni, először csak felülre teszik fel! Ma megyek mintavételre meg rtg-re, a héten még elintézem a húzást és jövőhéten akár már mehetnék is ragasztásra! De ez több dologtól is függ, hogy a doki mennyire elfoglalt, mennyire van betáblázva, illetve a fogaidtól is hogy kell-e tömni, húzni!

2013. febr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 evelin91 ***** válasza:
Ez a lenyomatvétel miből áll? Erről nekem nem mondtak még semmit, mindenkinél kell csinálni? :)
2013. febr. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kb egy hónapja minden héten fogorvoshoz járok, mert most ugye kihúzza meg betömi és azt mondta csak ezután menjünk el a fogszabályozó orvoshoz (Budapestre mennénk a klinikára ha ez számít valamit)
2013. febr. 18. 19:19
 7/8 anonim ***** válasza:
A lenyomatvétel az olyan, hogy egy gyurma szerű valamit kikevernek amit rányomnak az alső és felső fogsorodra és kész aztán azt majd vhol kiöntik olyasmi mint a gipsz és az alapján csinálják meg a fogszabályzót.
2013. febr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha már megcsinálják a fogaidat akkor már nem sok idő! Lesz rtg, meg a lenyomatvétel! Lehet egészséges fogat is ki kell húzni (nekem kell)! Ha azok megvannak tényleg a dokin múlik, hogy mikorra lesz kövi időpontja!
2013. febr. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!