Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem minden fogszuvasodás, ami...

Nem minden fogszuvasodás, ami rágófelületen van és barna?

Figyelt kérdés

Pár éve fogmosás után megnéztem a fogaimat tükörben, és a felső fogsoromon a rágófelület mélyedéseiben sötét foltokat vettem észre, amelyek szuvasodásra emlékeztetnek.

Mondtam magamban, hogy ebből tömeges tömés lesz. Így elmentem egy jónak tartott magánfogorvoshoz vizsgálatra, nem mondtam el neki, hogy mit gondolok. Hagytam, hogy magától jöjjön rá. Ugyan sűrített levegővel fújkálta a kérdéses a fogakat, de nem mondta rájuk, hogy lyukasak.


Készítettünk egy panoráma röntgent is, amelyet kielemezve azt mondta, hogy a hátsó hetesem lyukas, és tömni kellene, viszont azon meg nem látszik semmilyen elszineződés.


Azóta is rendszeresen mosok fogat, és fenntartom ezt az állapotot ezen a szinten, de ettől függetlenül bennem van a kérdés: mi a fenék lehetnek azok a fekete pontok a rágófelületek alján mégis akkor?



2013. febr. 19. 23:31
 1/2 anonim ***** válasza:

vas lerakódhat pl. a fogkőre és az ad egy ronda szürkés, esetenként feketés színt

én ezzel szenvedek, szürkés sokszor, amíg le nem szedik a fogkövet.

van egy tömött fogam, ott a tömés meg barnás.

na az is idegesít, 5 éve volt újratömve, az új tömés is bebarnult, de csak a tömés... kávé, cigi ugye :S

akkor vannak olyan fogaim amik sárgábbak mint a többi, de a doki szerint azoknak sincs bajuk... mondjuk nekem alapból sem nagyon fehérek, genetika

amúgy lehet hogy azért nem mondott semmit a doki, mert Még, nem lyukasak, csak elkezdődött a szuvasodás. addig meg, amíg csak fekete a teteje vagy szürke, nem fúr rá csak úgy egy lyukat és tömi be... megvárja míg egy kis lyuk lesz

mert egy fog, amit már tömtek, mindenképpen sérült és több időt lehet nyerni a fog életének, ha nem esnek neki azonnal, ha kicsit elszíneződött, de amúgy még nincs nagyobb baja.

2013. febr. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Úgy van. Tudod te.. miért kérdezed?

A fekete és barna pöttyök nem jelentenek automatikusan fogszuvasodást az én fogaimról leszedi a doki és utána megint fehér.

2013. febr. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!