Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon fáj a foghúzás?

Nagyon fáj a foghúzás?

Figyelt kérdés

Tavaly áprilisban bal oldalt felül,az utolsó előtti fogamból letört 1 darab,meg se éreztem,csak akkor amikor hideg-meleg dolgok érzékennyé tették és megtapogattam,és akkor már éreztem,hogy hoppá ez nem jó,hiányos.Elmentem a dokihoz,betömte,de szíve szerint kihúzta volna,és még azon csodálkozott,hogy ezt a fogat mi tartja (nem a szájpadlás felöli oldalon tört ki).Ma éjjel felkeltem,épphogy ásítottam és letört a tömés róla,még jó hogy felébredtem,mert lenyeltem volna...Nézegettem és elég "szépen" néz ki... :( Anno a doki is mondogatta,hogy lehet nem sokáig tartja majd a tömés,és akkor már tényleg ki kell húzni.Hát...úgy látszik eljött ez az idő is :(

Annyit szeretnék tudni,hogy mennyire fáj,mikor kihúzzák?Még életembe nem húzták ki 1 fogamat se és nagyon félek tőle!Utánna meddig fáj,meddig tart?Ráadásul cigizek is,és azt olvastam,hogy nem szabad rágyújtani 1 darabig,kibírom cigi nélkül,csak félek attól is,hogy rosszul leszek,így is érzékeny,fáj,ha hideg-meleg ér hozzá,enni,inni se merek.És még annyi a bajom,hogy mennyi ideig lehet ezt halogatni,mert holnap van időpontom nőgyógyászatra is.... :S Ha egyből nőgyógyászat után megyek,akkor az úgy jó? Légyszi nyugtassatok meg,mert mocskosul be vagyok sz@rva... :/ :(



2013. febr. 26. 10:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ne félj, kapsz előtte egy érzéstelenítő injekciót, és amikor az már hat, (=nem érzed a szádat), akkor fogja a doki pillanatok alatt kirántani. Még kettőt sem pislantol, és már kint is lesz.

Az érzéstelenítő utána még órákig fog hatni. Addig viszont szerintem a cigit sem fogod kívánni! (Azért nem árt, ha valami fájdalomcsillapító lesz otthon tartalékban, esetleg szükség lehet rá!)


És az sem árt, ha felkészülsz arra, hogy aznap és a következő nap mit is fogsz enni, hogy a nyílt seb tisztán maradjon, de éhezni se kelljen!

2013. febr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Érzéstelenítve leszel.

A foghúzás nem fog fájni. Persze lehetnek vicces jelenetek, ha nehezen akar kijönni a fog.


Jobban fog érdekelni az, hogy a beavatkozás után ne nyálazd teljesen össze magad.

(mivel a fél arcodat nem fogod érezni az érzéstelenítés miatt)


Valamint fontos, hogy a húzás után ne egyél pár óráig.

A lényeg, hogy ne kerüljön idegen anyag a sebbe, amíg be nem gyógyul!

2013. febr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

A foghúzás nem fáj! Az injekció, ami érzéstelenít az fáj!

De túléled! Nyugi! :)

2013. febr. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Érzéstelenítőt fogsz kapni. A szuri jobban fog fájni, mint az egész procedúra. Amint múlni fog az érzéstelenítő, úgy már fog fájni, de fájdalomcsillapítót vehetsz be. Nem érdemes sokáig halogatni, mert ha már be is gyullad, akkor előbb a gyulladást kell leállítani és csak utána lehet húzni. Holnap nőgyógyászat után nyugodtan mehetsz.
2013. febr. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

és ha netán ma elkezd rohadtul fájni? :S :( még ha be is veszek fájdalomcsillapítót,akkor az azt jelenti h már el kezdett begyulladni,vagy már be is gyulladt :S

habár ha most 1 nappal később megyek,talán még nem nagy baj

az is lehet,hogy elmegyek és ki tudja akkor egyből kirántja-e,vagy kapok máskorra időpontot? (sztk-n)

2013. febr. 26. 10:45
 6/12 A kérdező kommentje:

most kezdtem el enni,mert már kilyukad a gyomrom is,tök gáz,hogy csak az egyik oldalon merek csak rágni.. :S

jaaj...mi lesz velem... :(

2013. febr. 26. 10:52
 7/12 anonim ***** válasza:

Nézz szét a hűtőben, kamrában, legyen otthon: tej, tejföl, joghurt, méz, jó ha van egy kis húsleves, rostos gyümölcslé, hasonlókat fogsz tudni enni, ha gondoskodsz arról, hogy legyen otthon!

De nyugi! Mi lesz veled? Belehalni biztosan nem fogsz!

Egyébként, ha megvárod, hogy begyulladjon, akkor hiába is mégy, mert begyulladt fogat nem húznak ki. Tehát minél előbb elmégy és kirántják, annál jobban jársz.

Majd írj, ha túlestél rajta!

2013. febr. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 ArchLord válasza:
Én csak a fogfájásra adnék tanácsot, ha netalán előjönne. A legjobb cucc rá a szegfűszeg (ne legyen túl száraz). 2-3at beveszel, nyálazod, h puhuljon majd rágcsálgatod, h kijöjjön belőle az illóolaj, és a beteg fogadon hagyod 10-20 percig :)
2013. febr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Érdekes, ezt a szegfűszeges népi gyógymódot még sohasem hallottam, pedig jónéhány évet megéltem már. Persze attól még jó is lehet.

LOL:

Erről jutott eszembe a másik gyógymód, amit a tesóim ajánlottak egy alkalommal fogfájásra: végy be a szádba egy fakanalat, és akkor majd kiáll. :))))

2013. febr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

most voltam a dokinál,és a következőket mondta:

1.ha ki szeretném húzatni,akkor szájsebészet,mert ezt rendes fogóval nehéz kiszedni,vagy beletörik és nem lesz kellemes

2.MEGMENTHETŐ!!!ami letört,annak a helyére lehet egy "fél fogat" csináltatni,lenyomatot vesz,1 hét mire kialakítják a lenyomaton az "új fogat" és aztán felragasztják,előttem lévőnek is ezt csinálta,megmutatta milyen,de akinek csinálta annak aztán jobban le volt törve,mint nekem,szóval ott tényleg csak 1 csíknyi maradt abból a fogából...igen ám,de ez 18 ezerbe fog fájni nekem,igaz h nem marad semmi pénzem márciusra,de lesz@rom,inkább megcsináltatom 18-ért és leszokok a cigiről,minthogy megszenvedjek vele és ha netán fájni fog,megfogadom a tanácsokat!

2013. febr. 26. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!