Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Műtét napján is beszedjem az...

Műtét napján is beszedjem az Augmentin Duót?

Figyelt kérdés
Szerdán lesz kisműtétem, kiveszik az egyik bölcsesség fogamat, de még nem nőtt ki ezért felvágják az ínyt és úgy szedik ki, majd darabokban. A doki adott Augmentin Duót, mondta hogy két nappal műtét előtt kezdjem szedni, de nem tudom, hogy műtét napján is beszedjem-e.
2013. márc. 1. 07:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Addig kell szedni, amíg van belőle. Tehat a mutet napján is, sot, utána is, ha maradt meg.
2013. márc. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, a műtét napján is be kell szedni, bár eléggé nehéz lesz, mert fájni fog a műtét helye, ahogy az érzéstelenítő kimegy.

Nekem most szedték ki a bölcsességfogamat másfél hete, én is beszedtem a műtét napján is az antibiotikumot.

Szerintem próbáld meg vagy összerágni, vagy felaprítani és úgy lenyelni a gyógyszert (bár egészben kellene, de ha fáj a sebnél, akkor nyelni is nehéz lenne)

De nem kell aggódnod, viszont addig szedd az Augmentínt, amíg el nem fogy (de 1 hétnél nem kell tovább - szerintem)

Sok sikert a műtéthez, nem kell aggódni.

2013. márc. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi, és szted enni aznap ehetek. Úgy tudom nem leszek altatva, csak érzéstelenítés
2013. márc. 3. 13:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, én is ettem aznap, vagyis próbálgattam, mert eléggé fájt és a számat is csak kicsit tudtam kinyitni.

Valami pépes, puha ételt érdemes enni, pl: reszelt alma, teába áztatott babapiskóta és keksz.

Én ezeket a helyedben bevásárolnám már előre. - tapasztalatból beszélek.

De tejet és tejterméket tilos enni!

2013. márc. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én előtte gondoltam, mert 11re van időpontom. Utána úgy is benn maradok a kórházban...
2013. márc. 4. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!