Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzták a fogam, begyúlt a...

Kihúzták a fogam, begyúlt a helye és bedagadt. Augmentin, vagy Dalacin melyik jobb ebben az esetben?

Figyelt kérdés
2009. júl. 6. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Sztem a Dalacin jobb, mert már sok helyen hallottam, hogy az kimondottan fogászati gyulladásokra való antibiotikum.. nekem foggyulladásra Augmentint írt fel a dokim és szart se ért.
2009. júl. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

egyik sem.


mars vissza a dokihoz, mert lehet, hogy valami bennemaradt/belekerül és attól gyulladt be. (ha rámegy a gyulladás az állkapcsodra, akkor nagyon megszívod)

ha kell, kipucolja és majd ő ír rá gyógyszert.

2009. júl. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Már voltam ott irták a dalacint, csak nem bízom benne. Mi történik , ha begyúl az állcsont azzal mit csinálnak?

Remélem megúszom, de érdekelne.

2009. júl. 6. 12:22
 4/11 anonim ***** válasza:

mindenképp menj vissza az orvoshoz, nem szabad ilyen gyulladásokkal játszani....

nekem 1.5 éve gyökérkezelték egy fogamat, és valamit elronthatott a fogrvos. fél év után lett egy tályog a fogamnál, visszamentem az orvoshoz, és felirt Dalacint.ezt kb 3x játszotta el, ezután elmentem egy másik orvoshoz, aki megröntgenezte, és mondta hogy azonnal ki kell húzni. az állkapcsom tele lett cisztákkal, az orvos egy órán át kaparta belőlem, 4 lidocain injekciót adott, és még igyis éreztem mindent. utána össze is kellett ölteni a helyét. nem volt valami kellemes...

2009. júl. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az hogy érezted mit jelent? Fájt? Vagy kellemetlen volt? Jobban fáj mint a foghúzás? És utána ha elmúlt az érzéstelenítő hatása?
2009. júl. 6. 12:53
 6/11 anonim ***** válasza:
ha nem bízol benne, akkor menjél el a szájszebészeti ügyeletre. de semmiképpen ne kúrálgasd otthon.
2009. júl. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És a szájsebészeten mit csinálnak vele? Rettegek a fogorvostól. És szájsebészteten nem voltam még soha.
2009. júl. 6. 13:17
 8/11 anonim ***** válasza:
azt jelenti hogy iszonyatosan fájt, estig vérzett, utána 3 napig szedtem cataflam-ot, egy hétig nem tudtam enni....
2009. júl. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ja és augmentint is felirt az orvos, már rögtön utána be kellett vennem
2009. júl. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, remélem nekem meggyógyul a dalacintól, és nem jutok ide.
2009. júl. 6. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!