Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyfokú kálciumhiány okozhat...

Nagyfokú kálciumhiány okozhat erős fogkőképződést?

Figyelt kérdés
2013. márc. 2. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Nem. Nagyfokú kálciumhiány fokozottan hozzájárul a fogszuvasodáshoz.


Erős fogkőképződést pl. a sok fekete tea és KV-fogyasztás mellett a genetikai hajlam okoz.

2013. márc. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

"Erős fogkőképződést pl. a sok fekete tea és KV-fogyasztás mellett a genetikai hajlam okoz."


Hát ebből semmi nem igaz.

Fogkő csak akkor lesz, ha a fogon rajtamarad a lepedék. Abból aztán az ásványi anyagok kicsapódnak különböző sók formájában, így lesz a lepedékből fogkő.

KISMÉRTÉKBEN hozzájárulhat a dologhoz a nyál összetétele, de ez tényleg elhanyagolható.


A fogkőhöz a kávénak és a teának annyi köze van, hogy megfesti, így fehér helyett barna lesz. A genetikának meg annyi, most tudom, hogy le leszek pontozva, de akkor is leírom :D, hogy max. lustaságot örököl az ember fogápolás terén.


Ezzel most nem azt mondom, hogy akinek fogköve van, az igénytelen meg lusta, nekem is 3 havonta leszedi a fogorvosom, ami meglehetősen gyakori, de ha nem marad a fogon lepedék, fizikai képtelenség, hogy fogkő alakuljon ki.

2013. márc. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Azért a genetika működik!

A nyál összetétele igenis a fogkőképződés alapja! Van aki sosem mos fogat, de a lepedéktől "csak" nyaki fogszuvasodást kap és sosincs fogköve!

És moshatja ezerrel a fogait az, aki rossz géneket örökölt!

Persze ez nem azt jelenti, hogy ne ápoljuk fogainkat, mert nagyon nem mindegy, hogy hány évesen lyukad ki az első, és mikor vesztjük el az utosót is, kényelmetlen fogsorra kényszerülve!

Mndom én ezt a szakmából....

2013. márc. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem sikerült örökre megszabadulnom tőle, ha érdekel, irj priviben a ginsenguz@t-online.hu-ra
2013. márc. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 grumika válasza:
nem
2013. márc. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!