Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Amalgám tömés okozhat agykáros...

Amalgám tömés okozhat agykárosodást?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor ezért vagyok ilyen hülye...

15F


2013. márc. 7. 23:02
 1/9 Shai-Hulud ***** válasza:
50%

Ha az agyadba tömték, akkor igen, elég komoly agykárosodást okozhat. De ha a fogadba, akkor nem, mert még csak lyukat sem ütöttek miatta az agyadban.

Az amalgámban lévő higany pedig kötött állapotban van, azaz nem mérgező. Felesleges aggódnod, hogy az a néhány agysejted elpusztul.

2013. márc. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha igen, akkor én már vagy 30 éve többszörös agykárosult vagyok. Lehet, hogy már agyam sincs. Most, hogy mondod... :)
2013. márc. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%

Agykárosodásról nem tudok, de úgy hallottam, hogy már egy ideje nem is használnak tömésre amalgámot, mert van egészségkárosító hatása.

Szerintem menj el fogorvoshoz, és cseréltesd le az amalgámtöméseidet szép fehérre. :)

2013. márc. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Berta Wooster:


Ma is használnak amalgám tömést, mivel a rémhírekkel ellentétben NEM káros az egészségre és sokkal tartósabb, mint a fehér tömés. Ráadásul, amit sokkal kevesebben tudnak, a fehér tömés Biszfenol-A-t tartalmaz, ami a következő károsodásokat okozhatja a szervezetben:


"Az elmúlt években több mint száz tudományos jelentés bizonyította, hogy a BpA több egészségügyi problémáért felel. A BpA kitettség tudományos kutatások alapján felelőssé tehető rákos megbetegedésekért (prosztata- és mellrák), cukorbetegség kialakulásáért, pajzsmirigy zavarokért, szívbetegségekért, asztmáért, pajzsmirigy rendellenességekért, továbbá hormonális zavarokért, mint például korai serdülésért, elhízásért, meddőségért, emellett születési rendellenességekért, az agyi fejlődés rendellenességeiért és viselkedési zavarokért. Ezen hatások gyakorlatilag mind a BpA hormonkárorsító hatásaival hozható összefüggésbe. Vizsgálatok szerint a BpA már alacsony koncentrációban is magas kockázatot jelenthet.[6] Egy 2004-es vizsgálat a BpA mint hormonháztartást zavaró anyag, valamint nőknél előforduló petefészek diszfunkciók és elhízás között keresett kapcsolatot. A vizsgálatba bevont nők vérszérumában minden esetben kimutatták a BpA-t, azonban azoknál a túlsúlyos és normál súlyú nőknél, akik policisztás ovárium szindrómában (PCOS) szenvedtek, valamint a normál menstruációs ciklusú elhízott nőknél szignifikánsan magasabb volt a vegyület koncentrációja, mint a nem túlsúlyos, normál ciklusúaknál. Minden esetben szignifikáns pozitív összefüggést találtak a vérszérum BpA szintje, valamint a teljes tesztoszteron, szabad tesztoszteron, androszténdion (férfi nemi hormon) és DHEAS (dehidroepiandroszterin-szulfát, mely az androgén és ösztrogén hormonok előanyaga) koncentrációja között."


Végül az Európai Fogászati Tanács (CED) állásfoglalása:


[link]

2013. márc. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%

Ó, úgy látom, le vagyok maradva néhány évvel... Én tényleg ott tartottam, hogy nem ajánlják az amalgámot, és örültem, hogy pár éve már rágófelületet is tömnek fehérrel. A tartósságról nem igazán tudok nyilatkozni, mert kellett már cserélni amalgámot is, de van igen régi fehér tömésem is, szóval passz.

Én úgy vagyok vele, hogy esztétikusabb a fogszínű tömés, ezért előnyösebbnek tartom, még ha problémás is lehet. (A fémcsapok is kockázatosak lehetnek, ugyebár, mert a lakosság 0,5%-a allergiás a fémekre...)


A linket mindenesetre köszönöm. Igaz, csak az elejét olvastam el, a többit csak átfutottam, hogy milyen témák vannak még, de ez naaagyon hooosszúúú. :)

2013. márc. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Berta Wooster-nek


Szia !


Nem is kell elolvasni az egészet, az elején van a lényeg. Az Európai Fogorvosi Szövetség nem tartja károsnak az amalgám tömést és a fehér töméssel kapcsolatban pedig még nem bizonyosodott be, hogy nem káros-e az egészségre.

Mellesleg nem véletlen, hogy a fogorvosok nagy része a fehér tömést ajánlja, hiszen

1. drágább, mint az amalgám, tehát több profitot lehet rápakolni

2. a gyakoribb cserék miatt az emberek többször mennek fogorvoshoz.


Tagadhatatlan, hogy a fehér tömés esztétikusabb és természetes, hogy az ember a látható helyekre fehér tömést tetet, de a mechanikai hatásoknak jobban kitett rágófogak esetében a tartósság és teherbírás szempontjából sok fogorvos még mindig az amalgámot ajánlja.

2013. márc. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
29%

Szia, 82-es :)


Tudom, hogy az elején van a lényeg, azt elolvastam. Azért írtam, hogy le vagyok maradva néhány évvel. (Merthogy a linkeden található állásfoglalás 2006-os.)


A megjegyzéseiddel nem szállok vitába, mert

1. a "látható helyek" tekintetében egyetértünk. (Bár szerintem mindegyik látható, ha az ember kinyitja a száját. :D)

2. nekem nem a doki ajánlotta a fehér töméseket rágófelületen, hanem én sírtam ki magamnak; de ez pont abban az időszakban volt, amikor nem maszekhoz jártam, és akkor épp nem kellett fizetni érte. (Azelőtt fizetős volt; még azelőtt pedig magándokihoz jártam, és ő is amalgámmal tömött rágófelületen.)

Szóval nem tudom.


A mostani fogdokim pedig bár magánorvos, de anyagi szempontból egy álom, hogy úgy mondjam; és ez nem megy a minőség rovására. :)

2013. márc. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Berta te itt?:FDDDD Vikk vagyok
2013. márc. 13. 20:38
 9/9 anonim ***** válasza:
44%

Wow, helló, Vikici :)

Ha ezt hamarabb tudtam volna, beírtam volna, hogy nem is vagy hülye. Sőt, te vagy a legokosabb, legértelmesebb 15 éves kissrác, akit ismerek. Tök komolyan. :)

2013. márc. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!