Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit kezdjek a fogaimmal?

Mit kezdjek a fogaimmal?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy évek óta folyamatosan mennek tönkre a fogaim. Már 7 fogam van tömve, pedig még csak 18 éves vagyok. Hiába mosom minden étkezés után, sokszor még ivás után is, használok fogselymet, kipróbáltam már szinte minden fajta fogkrémet, de ennek ellenére mégis állandóan kilyukadnak. Közben a tesómnak, aki mondhatni nem is törődik a fogaival, tökéletes állapotban vannak. Lehet, hogy alapból ilyen fogakat örököltem, hogy csinálhatok velük bármit, akkor is szétmennek? Sokszor szégyenkezem már a fogorvosnál is, hogy állandóan tömetni meg gyökérkezelni kell, és ennyi idősen lassan alig marad ép fogam.

2013. márc. 13. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ez szarügy sajnos...én is hasonló helyzetbe vagyok mint te csak én még 16 éves vagyok és még annyi nincs szétmenve de már kezd romlani...12 éves koromba már 4 be volt tömve.

Unokatesóm akinek a szája 1-2 havonta lát fogkefét neki persze tökéletes fogai vannak és még csak rossz lehelete sincsen.

2013. márc. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Inni vagy csak vizet igyál, vagy tényleg moss fogat/öblíts szájat utána. Evés után ha nem tudsz fogat mosni, rágózz (nyilván jobb a fogmosás, csak ha arra épp nincs lehetőséged). Járj gyakran, akár háromhavonta fogorvoshoz, akkor még el tudja kapni a kis lyukakat, illetve rendszeresen szedesd le a fogkövet. Elmex fogkrémet használj (a narancssárgát, az szuvasodásra van), és elmex gélt is heti egyszer-kétszer, utóbbit a patikában keresd.

Ezenkívül nincs más ötletem, sajnos ez ilyen, valaki naponta egyszer mos fogat és sosincs lyukas foga, más meg szenved és van neki egy csomó. :( Fogorvos előtt ne szégyelld, inkább kérj tőle tanácsot mit tehetsz ez ellen.

2013. márc. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Itt a probléma, hogy folyton a fogaimat mosom, nem iszom szénsavas italt, csak gyümölcslevet, de azt is ritkán, általában csak csapvizet szoktam. Édességet sem eszem.
2013. márc. 14. 00:21
 4/4 anonim ***** válasza:
A fogorvosoddal beszéltél erről, hogy mi lehet az oka? Például gyomorsav-visszaáramlás okozhat ilyesmit, de millió más oka is lehet. Mindenképpen kérdezd meg az orvosod, hogy nem lehetne-e az okot kivizsgáltatni!
2013. márc. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!