Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a letört fogam kiegészítése...

Ha a letört fogam kiegészítése letört álmomban milyen hosszútávú megvalósítás lenne előnyös számomra?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy régebben fogszabályzóm volt ami összehúzta a fogaimat és azóta is megmaradt pluszba az éjszakai fogszabályzó. Sajnos vmiért mindig van egy kis rés az első két fogam között ezért egy megoldást hallottam hogy ha fogselyemmel kötöm össze őket éjszakára, valószinüleg (a bölcsesség fogam is nő) pár hét alatt összemegy az egész fogsorom és nem lesz az az apró kis rés köztük. Ezt ki is próbltam már és reggelre láthatóan összemegy és egyrejobb az egész.


A probléma forrása azonban az hogy fél éve egy kis baleset következtében letört az első két fogam, és rá egy hétre a fogorvos kiegészítette vmi anyaggal ami fényre keményedik ( kicsit ien áttetszős az állaga). Viszont most valameyik éjszaka rosszat álmodtam és arra ébredtem hogy olyan erősen szorítom az állkapcsomat hogy az egyik fogam kiegészítését szó szerint le is haraptam magamnak. Namost a helyzet megint csak az hogy koronakezelést azért nem akarok mert az egyik fogam ugy van letörve hogy félig megvan a koronája a másik fele viszont nincs egy kis rész hiányzik. A másik (aminek a kiegészítése most tört le) végéből pedig csak egy kicsit hiányzik. Van vmi tartósabb megoldás vagy kényxtelen leszek ujra ilyen fajta kiegészítést tenni. (A magyarázat első részét azért irtam mert most valszeg azért haraptam le mert összehuztam a két fogam a selyemmel éjszakára és erősebb szoritást tudtam rá igy mérni.)


Ha vmi nem érthető kérlek irjatok mert most gyorsan 1 perc alatt fogalmaztam ezt meg! Előre is kösz!



#fogselyem #fog #letört fog #éjszakai fogszabályzó #fog kiegészítés #korona kezelés
2013. márc. 15. 17:42
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!