Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem fog elgörbülni a fogsorom,...

Nem fog elgörbülni a fogsorom, ha kinőnek majd a bölcsességfogaim?

Figyelt kérdés

Fogszabályzóm lesz áprilisban, de nem kellett kihúzni egy fogamat sem. Sokat láttam, hogy elgörbült az emberkék fogsora, mert kinőttek a bölcsességfogaik.


Sok pénz a fogszabályzó, és nagy macera, és most nagyon félek, hogy hiábavaló lesz.


A doki azt mondta, hogy csak olyan 2 év múlva kell kiműteni.


Nem késő az? Miért csak akkor kell?

Előre is köszi a választ! :) 14,5/L



2013. márc. 21. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem ki kellett húzni mindkét alsó bölcsességfogamat, mert nem fértek el. Elől lüktető, tompán feszítő érzést éreztem. A doki azt mondta, hogy van esély rá, hogy ne kelljen kihúzni a bölcsességfogamat, úgy hogy felvágja az ínyemet, hogy több helye legyen, de én inkább a húzást választottam. Féltem, hogy összetolja majd alul az elülső fogaimat. Mondjuk nekem sosem volt fogszabályzóm, és felnőtt koromban történt már mindez.


Szerintem nem lesz késő amúgy. Én akkor kezdtem el érezni, hogy nem fog elférni a bölcsességfog (tehát a feszítő érzést) amikor már kezdett kibújni és látszott valamennyire. Még nagyon fiatal vagy, így hátha addigra kezd majd kinőni a bölcsességfogad, így meguszod egy húzással és nem lesz szükség műtétre. Nekem éppen csak látszott és ki tudta húzni a doki.

2013. márc. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem van fogszabim,nekem se kellett anno kihúzni egyet sem.Viszont nemrégiben vettem észre hogy nő ki két bölcsességfogam.Mondtam a fogszabisnak,(bár furcsának találtam hogy ő nem vette észre),és azt mondta,ki kell húzni mind a 4-et.1 éve van fent,de már mikor feltették akkor látható volt mind a 4 bölcsességfogam,mégse tettek semmit.Amíg rajtad marad a fogszabi,addig nem fog eltorzulni a fogsorod sem.Lehet olyan 2év fogszabályzást saccolt neked a fogszabis azért mondott annyi időt.De ha akkora le is veszik,ne aggódj,mert 2év múlva még bőven fogod hordani az éjszakait amitől ugyszint nem tudnak elállni majd a fogaid.Szóval ne aggódj:)

Viszont én is nem egy olyan emberrel találkoztam,akik nem törődve vele nyuszi fogúvá váltak:D

2013. márc. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó: Köszi, most nagyon megnyugtattál. :)

2013. márc. 28. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!