Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 2 hónappal 18 előtt fogszabály...

2 hónappal 18 előtt fogszabályozás? Fogy az időm

Figyelt kérdés
Hülye voltam nagyon sokáig vártam ezzel az egésszel, több magándokit is látogattam. Most olvasgattam utána, hogy sztkban mennyivel olcsóbb (vagy olcsóbb volt 1-2 éve) a fogszabályozás... Manapság kb mennyibe kerül? Május utolsó napján töltöm a 18-at. Van esélyem rá, hogy addig még belecsúszok a tb támogatásba? Előre is köszi a válaszokat!!!

2013. márc. 21. 21:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem beleírni, hogy van egy csapos koronám, szemfog mögötti, ez lehet probléma fogszabinál? Ettől még lehet ugye?
2013. márc. 21. 21:11
 2/5 anonim ***** válasza:
Sztk-ban több hónapos a várólista,úgyhogy nem valószínű,hogy felrakják 18 alatt.Meg kell érdeklődni,hogy ha most jelentkezel,akkor tudják e még érvényesíteni az OEP támogatást vagy teljes árat kell fizatni.Az aktiválási díjjakkal mindenképpen számolni kell,mert az nem ingyenes 18 felett.Nekem kedvezményes magánrendelős van,kicsit több mint 200E volt két ívre,8 ezres aktiválással(kb.5 hetente).Úgy tudom koronával is lehet szabályozni.
2013. márc. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Hááát sztk-s fogszabira már nincs túl sok remény, tényleg baromi hosszú a várólista...Azért egy próbát megér! Én 18 fölött vágtam bele a fogszabályozásba. Fogívenként (tehát külön alulra és felülre) 80-csillagos égig vannak az árak. Érdemes figyelni a kuponos akciókat (pl. lealkudtuk.vatera.hu), ahol elég sokat meg tudsz spórolni. SZTK-s árakról nekem nincs tapasztalatom, de olvastam már többektől, hogy azért az se olyan olcsó...Főleg, ha átléped a 18-at, ugyanúgy perkálnod kell teljes árat, mint egy magánnál.


Ha sima fém fogszabit akarsz (ami tökéletes :) ), az átlagban 100-110 ezer fogívenként az olcsóbb helyeken. Az aktiválás hozzá (havonta új gumi) pedig 5 és 10 000 Ft között ingadozik.


Én őket tudom ajánlani (ha mondjuk pesti vagy): precizdent.hu

Egy ívre a fém fogszabi 100 000 Ft, az aktiválás meg csak 5000 Ft, ívcseréért se számolnak föl plusz pénzt, kedvesek, szépen dolgoznak, nekem csupa jó tapasztalatom van velük.



Szemfog mögötti, tehát 4-es fog a csapos? Szerintem nem gond, főleg, hogy általában (ha torlódottak pl. a fogaid), akkor előszeretettel kihúzzák a 4-es fogakat. Tehát lehet, hogy annak mennie kell :o

2013. márc. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*80 ezertől csillagos égig
2013. márc. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hétfőn elmegyek és megnézem, reménykedem benne azért:). 100 fölött nem nagyon van rá keret... Igen, az csapos, nem hiszem, hogy ki kellene húzni, a fogaim nem úgy vannak torlódva hogy nem férnek el csak picit csavarodottan állnak. Köszönöm a válaszokat!!:)
2013. márc. 22. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!