Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömni kellene pár fogam, de...

Tömni kellene pár fogam, de nagyon félek elmenni, félek az érzéstelenítőtől. Érzéstelenítő nélkül mennyire cinkes a magát a tömést megelőző fúrás?

Figyelt kérdés
A tűtől nem félek,a vérvételeket is jól bírom,csak a gondolat,hogy a számba szúrnak... És a metszőfogamat is csináltatni kellene,mert az is lyukad oldalt,de úgy hallottam,hogy elől az érzéstelenítés valami kegyetlen... Ez még inkább eltántorít attól,hogy fogorvoshoz menjek...

2013. márc. 25. 20:37
 1/6 anonim válasza:
Melyik fogadban mekkora lyuk van? Szokott fájni? Egy kép jól jönne most.
2013. márc. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Leginkább a dokitól függ hogy mennyire fáj az érzéstelenítő. Ha ügyes, inkább csak egy kis feszítő érzést tapasztalsz ahogy bemegy a cucc, ha kevésbé ügyes, kicsit fáj, nem vészes, ha idegbe szalad, na akkor fogod a karfát! XD

Mindenesetre ne félj! Minél később mész el egy foggal dokihoz, annál rosszabb!

2013. márc. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én magándokihoz járok (állami nem fog szarozni), nagyon jól beadja, szinte semmit nem érzek, főleg úgy, hogy előtte ráken egy kis eper ízű érzéstelenítőt. A fúrás kellemetlenebb, az egyik tömésemnél az orvos kisebbnek hitte a lyukat, és kevesebb érzéstelenítőt adott, fúrás közben derült ki, hogy milyen mély ezért fájt. :S
2013. márc. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elég car a telefonom,így képet nem tudok feltenni,ha tudnék is,max a metszőről. Nem vészes,csak akkor érzem egy kicsit ha édességet eszem.


Kössz,kedves 2.,most tényleg nem carattál be!! Ma volt a Párom,neki nem hatott az érzéstelenítő,de már a fülére is átment a fájdalom,így kihúzatta úgy,és hát az asszisztensnő is sírva fakadt.... És ne fossak??

2013. márc. 25. 21:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne félj az érzéstelenítőtől, nekem még nem volt semmi bajom vele.

Ha nem nagy a lyuk, akkor csak kicsit fáj a fúrás, és nem is szoktak adni ilyenkor érzéstelenítőt. Nagy lyuknál is ki lehet bírni érzéstelenítő nélkül, de kis lyuknál tényleg alig fáj.

Minék hamarabb menj el fogorvos, ne várd meg, hogy nagyok legyenek a lyukak!

2013. márc. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

Bocsi, nem akartam elvenni a kedved! Háklis vagyok a fogaimra, a sok kóla miatt van is egy rakat tömésem, de inkább elmegyek hogy 15-30 perc alatt kis kellemetlenséggel megússzam a későbbi fájdalmakat, vagy fogvesztést. Egyet húztak ki tizenévesen, azóta is sajnálom.

Ha félsz az érzéstelenítőtől, gondolj bele milyen lehet később mikor beledöglessz annyira fáj, mert betályogosodik vagy valami hasonló...

2013. márc. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!