Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális ez foghúzás után?

Normális ez foghúzás után?

Figyelt kérdés
Ma voltam fogorvosnál,azután hogy egész este sírtam a fájdalomtól.Nem a saját orvosomhoz mentem mert persze az "szabadságot vett ki" elmentem nem a körzetihez ahol azt mondták fizetős,hát jó. Kihúzta a fájós fogamat de annyira szétfeszítette a szám hogy azt hittem kiakad az állkapcsom is már.Hirtelen közölte hogy kész amikor én még azt hittem benn van a fog..berakta a tampont hazajöttem (30 perc séta) kivettem,azóta vérfürdő van a számba.Ez normális? Meg most ott van a nyílt seb? Első foghúzásom..Ennek igy kell lennie? Öblögetnem szabad? Mikor múlik el a vérzés?

2013. márc. 26. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Ma még vérezni fog. Próbálj meg tenni bele egy gézlapot, úgy ahogy a fogorvos is tette. Az talán kicsit visszatartja a vérzést. Akkor lesz jó ha a fogad helyén keletkezik egy kis vérhólyag, mert akkor szépen be fog gyógyulni. Ha nem keletkezik ilyen akkor nehezebb dolgod lesz. Ha pár nap múlva is nagyon fáj, és nem nagyon húzódik össze, akkor vissza kell menni, mert ki kell pucolni. Sajnos eltart 1-2 hétig a gyógyulás. Öblögetni szabad, és ma még csak pépeset egyél, tejterméket kerüld! (Egy egészségügyis.)
2013. márc. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok: melyik fogadat húzták ki? Nem tudod hogy hol hányas fog?
2013. márc. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Normális egy ideig, de nem szabad órákon keresztül nagyon véreznie. Öblögetni azért nem szabad, mert akkor leöblíted a vérdugót. Inkább úgy csináld, ha már nagyon nem bírod a vért, hogy beveszed a szádba a vizet és inkább hagyd, hogy a csap felett magától kifolyjon. Az viszont normális, hogy most ott egy nyílt seb. Ha a vérzés továbbra sem múlik majd el, illetve inkább azt mondom, hogy az erőssége nem változik, akkor érdemes lesz visszamenned, hogy adjanak vérzéscsillapító gyógyszert.
2013. márc. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom az ilyen elnevezéseket,és nem is nagyon beszélt hozzám az orvos de jobb oldalon alsó fog és ugy középtáj. Köszönöm szépen. Hát úgy 11kor végeztek velem azóta vérzik szóval nem olyan hosszú ideje de tényleg első és nem tudtam hogy ez normális -e
2013. márc. 26. 12:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát ha azt mondod ,hogy középtájt, akkor kb a 6-os, vagy 7-es. Igen, akkor elég nagy lyuk lehet ott, aminek idő kell. Férjemnek is 5 napja húzták ki a jobb alsó 7. fogát. Ma ment vissza, mert nem gyógyult, ki kellett neki tisztítani. Szegény azóta is fájdalomcsillapítón él.
2013. márc. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csak enyhe szivárgásnak szabad lennie, ha nagyon erősen vérzik, akkor vissza kell menned, hogy összevarrják.

Öblögetni tilos! Ha öblögetsz, kimosod a vérdugót, ami védi a sebet a fertőzés ellen. Azon az oldalon ne egyél, és 4 napig semmilyen tejterméket nem szabad enni.

2013. márc. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!