Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kiderült, hogy több fogamat...

Kiderült, hogy több fogamat ki kell húzni, - elég váratlanul. Lelkileg is nagyon megvisel, ti hogyan viselitek -hasonló helyzet?

Figyelt kérdés
Ti hogyan viseltétek el,hogy ne pánikoljatok?Mert eléggé önhibámon kívül alakut így: az egyik fogam egy régi gyökérkezelt felső hatos,kitört belőle a tömés,és eléggé alá van szúvasodva,és a röntgenen kiderült,hogy egy betokosodott ciszta van alatta,( szerintem már tíz éve)-amúgy semmi bajom vele,de nem tömik,húzni kell.( az előző fogorvosom be akarta tömni röntgen nélkül)A másik kettő balra lent,egyik régi csapos fog,alászúvasodott,és mellette a hatos,- a tömés alatt elhalt,- és reménytelen gyökérkezelni.Szedek homeopátiás nyugtatót,de így is pánikolok,-rettegek a foghúzástól,lelkileg,-és a pénz sincs még meg rá,hogy majd pótolni tudják.44 éves vagyok,még fiatal,és hiú (és eddig klassz)nő!Letagadhatnék sok évet,de most hirtelen öreg lettem,összetörtem,vége mindennek.Van még valaki ilyen helyzetben?

2013. márc. 26. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Én 26 vagyok és mindkét felső szemfogam és az egyik metszőfogam szinte ínyig le van törve. Én se lennék csúnya, de ha kinyitom a szám... Pénz nincs még rá, majd ha a kistesóval leszek terhes fogom megcsináltatom, terhesen kb. 3.a az eredeti árnak, de gondolhatod én hogy érzem magam, ha el vagy keseredve gondolj rám, és talán nem lesz annyira borzasztó :D
2013. márc. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én harminc vagyok és már túl két implantáláson,nekem is hasonló dolgok voltak,régebbi gyökérkezelt fog széttört,a másik csúnyán alászuvasodott,én is szarul viseltem,pláne még 30 alatt.A pótlásuk több mint 4 hónapos macera volt és közel negyed milla,de megérte.
2013. márc. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást!Jó hogy van lehetőséged,hogy meg tudod majd oldani.Neked is kitartást kívánok!
2013. márc. 27. 10:25
 4/8 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: Nagyon köszönöm,annyira kell egy kis együttérzés.csak az érzi ,aki átélte már.Bennem is felmerült a beültetés,ha meg lesz már rá az összeg,csak az érzés,hogy addig hiányoznak majd azok a fogak,...nem tudom leírni.biztos meg lehet szokni,azzal a tudattal,hogy meg lesz oldva.Esetleg tudsz ajánlani,Neked hol csinálták,mikor,meg vagy elégedve?- (magyar implantátumra gondoltam.)Nagyon megköszönném,ha tudnál írni !
2013. márc. 27. 10:32
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

44 évesen, ha ennyi bajod van a fogaiddal, ráadásul nem is látszik majd hátul, szóval ez nem hatalmas tragédia és nincs vége mindennek. De megértem, hogy nem mindegy, hány foga van az embernek.

HOVA tabletta is jó, ha ideges vagy, vény nélkül szedhető.

Bár anyagilag nem tudom, hogyan állsz, de apránként össze lehet rá gyűjteni a pénzt, szüleidtől nem tudsz kérni?

2013. márc. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
első válaszoló: ez valami új szabályozás, hogy kismamáknak olcsóbb a fogászat? Mert velem kifizettették a töméscsere árát, a fogorvosom nem hallott a terheskedvezményről.
2013. márc. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Nővéremnek 4 fogát pótolták, vagyis le voltak törve, és asszem koronát raktak rá, 40 helyett 15 ezer körül fizetett, terhesség miatt, 3 éve volt
2013. márc. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Neked ez még a jobbik eset.Nekem most 25 évesen,műtöttek cisztával ami 4 fogon,arccsonton illetve az orrmelléküregen volt.Azokon a részeken ahol lekaparták,levésték stb nem akar csontosodni,ezért mozog az első 2 fogam.Ami kitudja meddig bírja,lassan fél éve kezelés alatt állok.Már 3 kórházban is jártam emiatt,volt ahova több mint 200kmt utaztam hogy meg lehet e menteni,azt mondták már csak az ima segít.Ja és műtét előtt 2.5 hónapig jártam 2 naponta fogorvosoz hogy leszívassák a cisztát,illetve a gyulladást.Én már teljesen kivagyok,de nem engedem kiszedni a fogam.Ráadásul több száz elment rá,már most nullán vagyok,azt mondta a doki hogy ha talán becsontosodik akkor még vagy 150 lesz.Ja és nekem is önhibámon kivül,tudod mennyi mindent átéltem már ezzel?Nem tudtam enni hetekeig csak napi 1 pohár kakaót (komolyan)ittam,nem mehetett bele semmi a felnyitott fogakba,mert akkor nem tudott volna kiürülni,ha belemegy valami.Volt amikor majdnem összeestem,szédültem.A fogakba 6 inekciót kaptam ,az 1ik teljesen kiütütt. Ráadásul a gyulladás,ciszta miatt kihulott a hajam,és még most is hullik,a fejbőröm totál látszik.Na és még a műtét után hogy néztem ki,a párom sirva fakadt...

25/L

2013. márc. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!