Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék? Hasonló helyzet...

Mit tehetnék? Hasonló helyzet vkinél?

Figyelt kérdés

lehet h elsőre úgy tűnik rossz cssoportba írom a kérdésem de nem véletlenül írom ide..

az a problémám hogy most már több mint egy éve együtt vagyok valakivel akivel tök jó lenne minden de én nem tudok túl lenni az exén...folyton ő rá gondolok hogy mindenben jobb legyek, mindennap nézem az adatlapját h mennyire gyonyörű és hogy soha nem lehetek olyan szép, már nagyon sokszor, majdnem mindennap sírok emiatt, nagyon sokszor vagdosom is magam mert annyira fáj h soha nem lehetek olyan mint a volt barátnő stb...szóval elég rögeszmés a dolog, és nagyon sokszor mar magamat idegesítem hogy már megint ő rá gondolok, és persze midnen nőben látok hasonlóságot vele..a szeme az orra a haja stb...

borzasztó...:(:(

barátom nem nagyon tudja ezeket mert már párszor próbáltam neki elmodnani de nem nagyon tudja hova tenni, és kezelni...

azóta nem nagyon mondom neki a dolgaim...


2010. nov. 25. 09:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Keress fel egy pszichológust....
2010. nov. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kedves lány! A párod nem a cicababát választotta, hanem egy olyan lányt, akinek vannak érzelmei, és jól kijön vele. Írod egy éve vagytok együtt nem találtál semmi jelet, hogy az exével lenne valamilyen formában kapcsolata. Neked rögeszméddé vált az a lány, és betegesen.Belehajszolod saját magad abba a féltékenykedésbe, aminek semmi alapja nincs. A barátod persze hogy nem tudja hova tenni, mert ő már rég túl van azon a lányon,Neki felfoghatatlan te miért is szenvedel.Nagyon szépen kérlek szokjál le erről a dologról, mert megmérgezi az életed egy olyan tévhit amin csak te tudsz változtatni. Légy vidám, örülj, hogy van egy jó kapcsolatod.Önbizalmadat dobd fel egy jó sminkkel, frizurával,egy-egy ruhadarabbal. Amit, vagy akit te szépnek látod, nem biztos hogy másnak is szépnek tűnik.Ismerek egy hölgyet, igazán nem szép, de olyan kedves, ápolt, jó humorú, beszédes, empatikus ember, akit ezek az adottságai tesznek széppé. Nyugodjál meg, mától kezdjél új beállítottságú életet. Kívánom hogy minél előbb sikerüljön megvalósítanod amiket leírtam.Tudod ragyog a nap, és vele ragyogjál te is.
2010. nov. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

És mit mondasz a barátodnak miért vagdosod magad?Merthát ugye azt tuti észre veszi

Neked orvosi segítségre lenne szükséged!

2010. nov. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezt a KÍNT én is ismerem.A fennálló problémát Te generáltad,SEMMI ALAPJA NINCS!Lehet,hogy a lány szép,lehet,hogy önbizalomhiányodban felértékeled a szépségét és méricskéled magad hozzá.Ne tedd!Ha szép,más problémái vannak.Mindennek csak a látszatát látjuk,és ha nem vigyázunk,a hozzágondolt jellemzőket hisszük valósnak.

Ha már belehergelted magad nehezebb kiszállni,de rajtad múlik:most azonnal döntsd el,hogy többé nincs hatással az életedre.Képes vagy okosan elengedni ezt a kínzó érzést.Helytelen látásmódod okozza a fájdalmad.Ha ezt képes vagy megérteni,most azonnal leteheted ezt a súlyos és felesleges terhet.

2010. nov. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálam is volt ilyen és még mindig van is kicsit, de én nem vagdosom magam. Egészen addig tartott, míg belebetegedtem, pánikrohamaim lettek, depressziós lettem, egész nap a volt női jártak a fejemben. Ennek nem lesz jó vége. ha magad nem sikerül legyűrnöd, keress fel egy orvost, akár pszichiátert, nekem már az kellett, bár nem biztos, hogy csak ez volt az egyetlen kiváltó ok, de közre játszott. Vagy már agyilag nem voltam jól egy ideje, és a barátomnál előjöttek a dolgok, féltékenykedés a volt bnőkre. Most már leszokóban vagyok, hogy nézem az adatlapjukat, de meg tudlak érteni, borzasztó érzés ez.
2010. nov. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vedd elő a dacosabb énedet,mondd ki,hogy igen,értékes nő vagyok,ma ne nézd meg a lány adatlapját,és holnap se tedd meg(eleinte nehéz lesz,de pár napon belül már nem gyomorgörccsel fogsz rá gondolni)legalább ennyit tegyél meg magadért.És ne ülj fel a látszatnak...
2010. nov. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

De az biztos, hogy az egész hátterében önbizalom hiány van, ahogy az egyik válaszoló is írta, újíts magadon, akár egy új frizura, pár új ruha, egy kis önbizalom növelés. Nekem a szolárium is nagyon jó erre, mert borzasztó fehér a bőröm, meg pattanásos is néha, de a szoláriumtól (csak minimális időt szoktam járni, egy egészséges barnaság), nagyon szép lesz a bőröm, vonzóbbnak látom magam. Próbálj ki ilyen dolgokat, vagy sportolj, az rám is rám férne, nem lenne olyan löttyedt a fenekem :) Biztos megnövelné az önbizalmam.

De ezek a dolgok, csak magad miatt kellenek, a barátod úgy szeret, ahogy vagy, csak önbizalom növelés miatt csináld őket.

2010. nov. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
“Ne fecséreld el életed hátralévő részét másokról való képzelgésekben, hacsak valami közhasznú célra nem vonatkoztatod gondolataidat. Bizony mondom, más kötelességed látja kárát. Mert, ha azon töröd a fejed, mit is csinál a másik ember, miért csinálja, mit beszél, mit kíván, min mesterkedik – minden ilyen megzavar és elvon téged saját vezérlő értelmed figyelmes szolgálatától. Zárj ki tehát gondolataid köréből minden ötletszerűt, minden hiábavalóságot, még inkább minden hiúságot és rosszindulatot.” (Marcus Aurelius)
2010. nov. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mégsem vele van.
2010. nov. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönök minden választ, köszönöm h nem hurrogtatok le. hasznosakat mondtatok mindannyian. és lehet segít.:) egyikőtök kérdezte a vagdosást...nos igen azt is okosan csinálom olyan helyen, ahol nem láthatja és csak egy pici vagas hogy egy karórával könnyedén el tudjam takarni...

de mostantól ezt is abbahagyom! :)

tényleg köszönöm, jó volt ezeket olvasgatni.

az idézet különösen tetszett:)

2010. nov. 25. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!