Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikor nő ki a bölcsességfog?

Mikor nő ki a bölcsességfog?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, egyetlenegy bölcsességfogam sincs. Tőlem fiatalabb ismerőseimnek viszont 2-3 is. Tudom, hogy ez nincs életkorhoz kötve, na de azért mégis fura. Edddig nem foglalkoztam vele, de most "beijesztettek", hogy lehet az ínyembe van fordulva" Érdemes lenne egy röntgen vagy hasonlók? Egyébként még duzzanat se látszik sehol az ínyemen.

2013. márc. 26. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek nő ki. Örülj, amíg nincsen vele gondod. Ha meg 'be lenne fordulva' az ugyanúgy fájna, mintha nőne. :) 17 vagyok, nekem a 4-ből csak egy fél van kint és rettenetesen érzékeny tud lenni.
2013. márc. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 26 vagyok és két éve bújik az első... Még csak félig van kint... Ne aggódj!
2013. márc. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek nő ki a bölcsességfoga, és ha valakinek ki nő az sem biztos hogy mind a négy.

Egyébként 14-25 éves kor között szokott kibújni, már ha kibújik.

Sajnos nekem mind a 4 kijött, de a nővéremnek egyetlen bölcsességfoga sem lett.

Pedig mi már a 40 évünket is átléptük.

2013. márc. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Én 72 vagyok és nem nőtt ki egy se!
2013. márc. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát amúgy jó is lenne ha nem nőne ki, ahogy hallom, általában úgyis csak a baj van vele :)
2013. márc. 26. 20:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem nő ki, még lehet vele baj. Sőt!

Biztosat röntgen alapján lehet mondani, ott látszik, hogy megvannak-e és hogy hogyan állnak.

Amíg panaszmentes, addig nem kell hozzányúlni, de valóban a keresztbefordult (impaktált) bölcsességfogat akkor is eltávolításra javasolják, ha panaszmentes.

2013. márc. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19 éves vagyok,most bújt ki egyszerre kettő,vagyis félig,de mivel fogszabim van ki kell szedni őket,sőt a biztonság kedvéért a másik kettőt is kivágják...örülj hogy nem nőttek ki,nincs vele probléma:S:)
2013. márc. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen ez mindenkinek más és más. Én pl. 17 vagyok és már mind a 4 kint van félig.
2021. máj. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!