Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozás felnőtt fejjel?...

Fogszabályozás felnőtt fejjel? Hogy bírható két évig a viselése, mennyire akadályoz, mennyire kényelmetlen?

Figyelt kérdés
Van itt esetleg, aki felnőtt fejjel csináltatott fogszabályzót, még tart a szabályozás vagy esetleg már túl van rajta? Mik a tapasztalatok, nehézségek? Megérte? ha újból kéne választanod, újra választanád a fogszabályozást?

2013. márc. 27. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Testvéremnek és nekem is felnőttként lett fogszabályzónk. Újra belevágnék, nem volt rossz. Rendkívül rendes, aranyos, fiatal fogorvosunk volt. 2 évig volt fent, 1-1 nap volt amikor fájt és nehezített volt az étkezés. Mi fehér porcelán tappancsokat kértünk, de már olyan is van amit belülre raknak a fogara így egyáltalán nem látszik. (ez iszonyat drága) Keress egy jó dokit és vágj bele.
2013. márc. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Felnőtt fejjel én is belevágok, ha minden igaz. Csak közbejött egy fogciszta, előbb azt kell kiműteni + 4 hónapot kell várni a fogszabályozó feltételével. De én már olyan rég vágyom szép fogsorra, hogy egészen biztos nem fogom megbánni!!

Amúgy engem is édekelne olyan válasza, aki már túl van raja.

2013. márc. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az orvosom már megvan, ő is nagyon aranyos doktornő, magánrendelésben csinálnám, így is úgyis fizetnem kell. A porcelán nagyon szép, nézegettem képeken. Megérné, ha az ember ilyen sokáig hordja, még gondolkodok rajta, hogy felülre olyat tetessek e, csak az ár miatt vacilálok, ugyanis eddig kb 250.ezer Ft-ot költöttem a fogaimra és még van vissza. Fogtömések, gyökérkezelések, koronák, mind a 4 bölcsességfog kiműtése. 26 éves vagyok egyébként. Nagyon elcseszték a fogamat államiban, jártam, de mégse tömtek, vagy ha igen, az szivárgott és gyökérkezeltetni kellett. Úgyhogy ha már ennyit költöttem rájuk, jó lenne egy fogszabályzóval ki is egyenesíttetni őket :)

Tehát akkor nem olyan vészes a dolog, kibírható, csak ugye elég hosszú idő a 2 év!

Köszi az eddigi válaszokat, várok még! :)

2013. márc. 28. 10:28
 4/7 anonim válasza:

Szia!

35 éves nő vagyok.

Nekem 13 hónapja van fent, lassan le fog kerülni, nem volt nagy keszekuszaság a számban, tehát gondolom ezért is halad jól a dolog. Iszonyatosan sajnálom, hogy nem tiniként estem át rajta.

Nehézségek: állandóan felsérti a számat belülről, ez húzás után van, olyan 3-4 napig tart, viasszal teljesen jól működik. Enni nem túl jó vele, konkrétan nem tudok tökéletesen rágni, mármint nagyon apróra, pl. én nagy magevő vagyok, azokat nem tudom teljesen megőrölni a rágásommal. Hiányzik, h beleharapjak egy almába :)

A gyűrűk hátul kissé túlzottan beleágyazódtak az ínyembe, ettől egyik oldalon pl érzem, hogy gyulladás van és nem tudom megszüntetni, a doktornő szerint nem gáz.... én rettegek, h leveszik a fogszabit és alatta rossz lesz a fogam, mármint a gyűrűzött fogakra értem ezt.

Párkapcsolati rész, azóta iszonyat keveset csókolózunk, egyszerűen zavar, mert túl sok cucc van a számban, nem tudom átengedni magam az érzésnek. Orális szex szintén iszonyat, félek, h megsértem, mivel ezek a bizonyos gyűrűk kicsit még az én nyelvemet is bántják, túl magas a fogamhoz, igaz, h behajlott, de azért néhol éles. ALIG VÁROM-VÁRJUK, HOGY LEKERÜLJÖN!!! :D

Nekem fém fogszabim van, azért fém mert így is-úgy is látszódik, akkor meg teljesen mindegy, hogy van, viszont harmad annyiba került...

Bár márciusban írtad a kérdésed azért érdekelne, hogy hogy áll a fogszabályzásod, hogy döntöttél?

Összességében nagyon várom, hogy milyen lesz az igazi mosolyom, biztos nem fogom megbánni mert amit most látok már nagyon tetszik, arra most még nem tudok válaszolni, hogy újra elkezdeném-e... ha a gyűrűzött fogaim rendben lesznek és nem lesz visszavándorlás akkor biztos, hogy újra belemennék...

A Páromat nem zavarja egyébként, csak engem feszélyez...

Azt gondolom, hogy ess túl rajta, ne várj 35 éves korodig :)

És még annyi, hogy sokan azt mondják el is felejtik, hogy rajtuk van... én egy pillanatra sem tudok megfeledkezni róla.

De tényleg abban bízom. hogy az eredmény kárpótol mindenért :D

Bocsánat az összevisszaságomért, de fáradt vagyok és 30 fok van a lakásban, iszonyat :((

2013. jún. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Köszi a választ! :-)

Hát én bele akartam vágni, de útközben találtak egy cisztát az egyik foggyökéren, amit ki kellett műteni. Mivel ez csontkorrekció, így kell várnom összesen 4 hónapot, hogy az adott helyen az úrjacsontosodás beálljon, és csak azután tesznek fogszabályzót.

Ez nekem kb. szeptemberbe telik le. A vicc az, hogy pont azon a fogamon volt a ciszta, amit most majd ki kell húzni, de hát nem akartam közel fél évig fogatlanul járni.


Neked milyen hamar kezdett el látszani bármiféle eredmény? A dr.nő nekem azt mondta, hogy nagyon hamar beindul a korrekció, sőt gyakorlatilag az első félév állítólag nagyon látványos. Csak azért olyan hosszadalmas a viselés, hogy ott is maradjon. Nálad ez hogy volt?


Neked mennyi pénzbe került a fém? Nekem 110 lesz fogívenként, de a húzásokért utána nem kell külön fizetni.


Kellett fogat kihúzni a szabályozás érdekében? Nekem összesen 4-et kell, na ettől is parázok, de már annyira várom, hogy feltehessem. Az egész nőiességemet beárnyékolta a ronda fogsor. Akárhol vagyok, akárki idegennel beszélek, mindig olyan érzésem van, hogy a fogamat fixírozzák. De ugyanez fordítva is igaz. Ha látok egy fogsort, ami még az enyémnél is kuszább, mindig megjegyzem magamba, hogy na, neki se ártana egy fogszabályzó. :-)

2013. jún. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nagyon hamar látszódott a változás valóban. Pl a fölső fogsorom szinte az első 2 hónap után normális volt, azóta csak úgy "van", különösebb változás nélkül.

2 fogam lett kihúzva, felső fogsor hátul, de ez még kb 10 évvel ezelőtt, ugyanis akkor belevágtam egy éjszakai fogszabályozásba, de annyira elhanyagoltam azzal, hogy nem használtam, hogy az ugye semmit nem ért, csak gazdagabb lettem -2 foggal.

Na és a mostani fix szabályozóhoz nem kellett kihúzni újabb fogat.


Viszont most a dokinő azzal ijesztget, hogy túl gyorsan mozog a fogam a helyére, azaz nem túl erős a foggyökér, nagyobb az esély a visszavándorlásra, és, h keressek fel egy paradontológust. Tehát ezért is várom, hogy megszabaduljak a szabályzótól, mielőtt egybe kapja le/ki a fogaimról/fogaimat :( :(

Tehát aminek én örültem, hogy de jó gyors a változás, az pont nem jó :(


75ezer/ív volt. Mindenhol fém, ezt csak azért írom mert szokták úgy kérni, hogy a fém mellé van néhány porcelán, elől porcelán, így kevésbé látszik. De attól még LÁTSZIK...


Megértem, hogy a nőiességedet befolyásolja, pont ezért vállaltam én is be. Olyan a fogsorom, mint Malek Andreának

[link]


tehát, hogy az az egy fog aláment a másik alá, azaz egyik oldalról tökéletes a profilom, másik oldalról meg ott az az átfedés. Ennyi volt a gondom.


Most épp agyonra be van viaszolva az alsó fogsorom mert felsebesítette az ínyemet, most voltam állításon. DM-be lehet venni viaszt, kb 1000ft. Azt mindenképp szerezz be, olyan utána mint egy simogatás ahogy rányomkodom a brekettekre :)

2013. jún. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Óóóh, ha nekem ilyen "szép" fogsorom lenne, lehet nem szabályoztatnám.

Sajna nekem szemfogaim magasan nőttek (ami már eleve nem szép), ezért az első kettő befelé fordulva torlódott.

Az alsó is kusza, de az nem vészes, de azt is szabályoztatni kell.

2013. jún. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!