Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez komoly probléma lehet, a...

Ez komoly probléma lehet, a fogaim is kieshetnek?

Figyelt kérdés
Észrevettem a minap, hogy az alsó fogsoromnál az első fogamról egy picit visszahúzódott az íny. Csak az egyiknél, de jól láthatóan látszik a gyökér.. Most hagytam abba a dohányzást is, vitaminokat is elkezdtem szedni. Naponta 2-3x mosok alaposan fogat és szájvizet is használok. Mi lehet ez, és mi okozhatja? Van rá esély, hogy most a dohányzást abbahagytam visszanő? Nem szokott vérezni az ínyem, bár a fogaim picit kuszák alul. Még csak 20 éves vagyok, remélem nem komoly a helyzet..

2013. márc. 29. 12:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
szerintem valamit nagyon félreértesz. Az, hogy az ínyed visszahúzódik még önmagában nem jelent semmit. (Ínyrecessziónak hívják) Ha megnyugtat, nekem is van egy-két fogamnál ilyen, általában a túl erős fogkefe használat okozza. Ez nem jelenti azt, hogy ki fognak esni a fogaid! Az csak akkor van, ha a csont is leépül a fogak körül, és ilyen 20 évesen nem igazán van. Ha rendesen tisztítod a fogaidat+ fogselyem vagy foköztisztító kefe, akkor soha nem fogod elveszteni egyik fogadat sem.
2013. márc. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
egyébként nem tudnád lefotózni??
2013. márc. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is ha mosod rendesen akkor nem fog kiesni.. hiába van rajta fogkő meg ilyenek.
2013. márc. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Csinálok egy képet és megmutatom, hogy néz ki. Az a gond, hogy eddig én sem láttam, mert az ajkam le kell húzni hozzá. A lényeg, hogy elmegyek megnézetni, elkezdtem több c-vitamint szedni, mostmár egyáltalán nem dohányzok, napi 2-3 alapos fogmosás, (Erre is vigyázok, mert eddig tényleg erősen mostam) valamint fogselymet is veszek.
2013. márc. 29. 19:41
 15/15 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=t5UJtY..


Ez a kezelés itthon nagyon drága? Úgy látom lézerrel visszanövesztették az ínyt.. Egyáltalán van ez a kezelés már Magyarországon? :)

2013. ápr. 2. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!