Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 16 éves gyerekemnek jó szorong...

16 éves gyerekemnek jó szorongásoldót ajánlanátok? Több pszichológusnál is jártunk, több gyógyszert szedett már, de inkább csak a mellékhatásai jelentkeztek. A probléma, hogy a gyerek fél a különböző helyzetektől, annyira hogy komoly hasmenése van.

Figyelt kérdés

2013. márc. 13. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kerlek a benzokat hanyagoljatok. Tehat valium, xanax, frontin, !!RIVOTRIL!! es tarsaik. Pszihoterapia kell nem gyogyszer. Meg kell talalni az okokat, es azon segiteni, a gyogyszer csak fuggot, zombit csinalna belole, es csak elfedne a valodi problemat.
2013. márc. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Pszichológus nem szokott gyógyszert adni. Pont ő az, aki a lelki oldalról közelíti meg a dolgot. Ha egyikőjük sem volt jó, akkor mi mit tudnánk javasolni?

Vidd el gyerek- pszichiáterhez.

2013. márc. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 dani900 ***** válasza:
82%
Ne gyógyszerezd a gyereket, hanem egy olyan pszichológushoz vidd, aki a problémával foglalkozik, és nem a tünetekkel!
2013. márc. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha mindenképpen gyógyszer akkor atarax meg magneb6. Kognitív viselkedés terapeutához vidd ne sima pszichologushoz...
2013. márc. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
aja psychologus beszélget, pszichiáter gyógyszert ad...
2013. márc. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a gyerekemnek csak akkor adnék ilyen szereket, ha közben elviszem kognitív viselkedésterápiára, vagy valami más, pszichoterápiával kapcsolatos kezelésre, egy pszichológushoz. De akkor is csak azért, hogy meg tudjon birkózni a feladatokkal és ha már mennek neki a problémák megoldása, akkor elhagynám fokozatosan.


Ha vényre kapható gyógyszer kell, akkor alkalmas lehet a XANAX, de csakis kizárólag rövid távon. Egy-két hónap max, de még így is közepesen nehéz elvonási tünetek FOGNAK jelentkezni.


Ha nem ódzkodtok a természetes szerektől, akkor javaslom még a Wörishofeni Nervenpflege nyugtató tablettát. Miután a Xanaxot elhagytam, ezt szedtem és hatásos volt, de csak ha hármat szedtem be. Alváshoz is jó és csak gyógynövényeket tartalmaz, tehát nem okoz függést.

2013. márc. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!