Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tényleg ki kell húzni ezt a 2...

Tényleg ki kell húzni ezt a 2 fogat? (képpel)

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Ezek a képek a bal alsó fogsorról vannak. Tudok róla mutatni röntgent, meg lenyomatról is fotót (mert a fogszabim miatt az is van). Szóval ott a sarokban látunk egy elfekvő csak félig kinőtt bölcsességfogat, meg mellette egy rágófogat, ami még 2011 nyarán földimogyorózás közben került a jelenlegi állapotában. Megjegyzem, én szinte mindig csak baloldalt rágok és ez a "1/4-ede hiányzik fog" se fáj, csak minden étkezés után meg kell mosnom, mert könnyen beleragad minden maradék. Mostanában kezdtem fogorvoshoz járni, betömetni a lyukakat, de az orvos csak messziről ránézett és mondja bal alsó 7-8-ast húzni kell. Na azt már nem. :D A 8-as is szuvas, de csak a közepén fekete és azt se fáj.

Szerintetek van rá esély h be lehet tömetni, gyökérkezeléssel vagy más lehetőséggel, húzás nélkül? Nekem mind a 32 fogamra szükség van. o.O


2013. márc. 29. 18:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
A 7-es tényleg menthetetlen, a 8-as valószínűleg menthető, majd fogszabályozóval be is állatható a 7-es helyére.
2013. márc. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
54%

Keress másik fogorvost, ha a 7-est húzni akarja. Ennél rosszabbat is felépített a fogorvosom, azóta is jó.


Nem tudom, hol laksz, de ha esetleg Veszprémbe akarsz menni fogorvoshoz, megadom a nevét.

2013. márc. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Kecskeméti vagyok.

Ennél a fognál főleg az a baj, h a bölcsességfog mintha belenőtt volna, és gondolom ezért szuvasodott meg a fog alul.

2013. márc. 29. 19:26
 4/26 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettő menthető, rendes képet tudsz felrakni?
2013. márc. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
54%

A 8-as szerintem menthetetlen, illetve fölösleges. Gyakorlatilag nincs helye, keresztben áll, csak a fogszabályzást akadályozná, pláne ha még növésben van (visszalökheti a már rendezett fogakat).

A 7-est szerintem meg lehetne menteni, ha az ideg nem sérült, viszont elképzelhető, hogy azért nem akar erre időt szánni, mert a fogszabályzással tudna oda húzni másikat, több hely lenne a fogak rendezésére. Illetve azt is hozzátenném, hogy a hátsó fogak általában egy-egy gyűrűt szoktak kapni, az tartja az egészet gyakorlatilag, így jó ha az egy erős, egészséges fogra kerül. Más kérdés, hogy mivan akkor ha nincs is ott fog.

Nem tudom, talán keress fel egy másik fogszabályzásban jártas orvost is.

Nekem is húzni kellett két EGÉSZSÉGES és amúgy normálisan álló fogamat a szabályzáshoz.

2013. márc. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Ha így hagyják a 8-ast akkor nehezítené a fogszabályozást, vagy ne adj isten a levétel után visszarendezné a fogakat, mivel tolja az egész sort. A 7. tényleg menthetőnek tűnik :)
2013. márc. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ne írjatok már hülyeséget, a 7-es egyértelműen menthetetlen, íny alá van törve.
2013. márc. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
54%
A bölcsességfogat egyértelmű,hogy húzni kell,mert ferdén áll,a letört hetes csak akkor menthető gyökérkezeléssel és koronával,ha belül nincs még szétrohadva,ezt a dokinak látnia kell.Ha mégis húzni kell,akkor implantátummal lehet pótolni a sorvégi hiány miatt.Egyébként nekem alul ötöstől ötösig van fogszabályzóm,mert a hatosok hiányoztak kezdéskor(azóta implantátummal vannak pótolva).A gyűrű meg már nincs is minden fogszabin(az enyémen se).
2013. márc. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

De jó, hogy ennyi önjelölt szakértő van itt. :D

A nyolcas simán menthető, és mivel a hetest nem lehet megmenteni, a nyolcast meg kell menteni. De az első válaszomban leírtam már, nem akarom magam ismételgetni.

2013. márc. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Akkor már csak annyit tennék hozzá h.a bölcsesség fog az rendellenesen nőtt ilyet nem hogy megmentenek hanem szájsebészeten majd kiszedik valahogy. A 8as fogat nem nagyon tömögetik mert az csak átok fog. A 7es meg elég tré de egy jó fogorvos megmentheti.
2013. márc. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!