Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit mond pontosan a nő ebben...

Mit mond pontosan a nő ebben a videóban?

Figyelt kérdés
A baking szóda a szódabikarbóna, ugye? És mit mondd a peroxiddal? http://www.youtube.com/watch?v=YFugGMjKTfc
2013. márc. 30. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első részben azt mondta, hogy keverj össze fél teáskanál szódabikarbónát és fél teáskanál vizet, és ezzel mosd a fogadat 2 naponta/heti 2x két hétig.


Ez a másik peroxid viszont nem tudom mi lehet, én ilyen folyékony átlátszóval még nem találkoztam, csak a szőkítéshez használt oxy krémmel, és a kék por hidrogén peroxiddal. De azt mondja, hogy minden fogorvos által használt fehérítőben is ez van, csak azok azért hatékonyabbak, mert ebből elreagál valamennyi a nyáladdal. Mivel ez egy kemikália, ezért érzékenységet, kivörösödést okozhat a szájban, szóval fordulj fogorvoshoz, ha ilyet tapasztalsz. Alatta egy kommentben írja, hogy 3%-osat kell használni, mert az nem égeti le a nyelved. Bár még mindig nem tudom mi ez a folyékony cucc...

2013. márc. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem van itthon folyékony hidrogén-peroxidom, mert kozmetikus tanuló vagyok és ezt használjuk szemöldök és szempillafestéshez.. De kicsit bizarrnak érzem a dolgot..
2013. márc. 30. 15:36
 3/3 Miss Monneypenny ***** válasza:

Ellenérveim:

1. A rendelőkben van egy úgynevezett porpolír eljárás, amely során nagy nyomáson, víz mellett szódabikarbóna tartalmú port fújunk a fogakra, ez tulajdonképpen a makacs elszíneződéseket pillanatok alatt eltűnteti, és bizonságosabb, mint az otthoni, 2 héten át tartó szódabikarbónás sikálás. Sőt ettől is fehéredik a fog, így ezt használva nem is biztos, hogy a fogfehérítés szükségeltetik.

2. A hidrogén-peroxid nagyon erős anyag, rendelői körülmények között elég nagy koncentrációban használják, ezért csak az ínyt védve szabad alkalmazni ezt az eljárást, mert megmarja a lágyszöveteket is. A 6%-os oldat nem sok, de ha lehet, inkább használj otthoni fogfehérítőt, ami gél állagú, mert a folyékony olyan helyre is bejuthat, ahova nem kéne-nem tudod kontrollálni, hogy csak a fehérítendő részekre menjen.

3. A fodrászatban és a fogászatban alkalmazott peroxid azért egy kicsit más.

2013. ápr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!