Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha ebben a videóban szinte...

Ha ebben a videóban szinte nagyon sok minden igaz rám, akkor én most borderline személyiségzavaros vagyok?

2011. jún. 21. 23:13
 1/9 anonim ***** válasza:
őő..sztem nem feltétlenül. Lehet amit érzel, az egy átmeneti dolog. Ahogy megnéztem a videót én is szinte minden sorban észrevettem a magam és videó közti hasonlóságot..lassan énis fél éve vagy több így érzem magam..:S Lehet ez depresszió..a kezdete.. Tuti történtvmi mostanában ami így meg viselt..nem lehet?:/
2011. jún. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ami a furcsa az, hogy én szinte mindig így éreztem. Gyerekkoromban az elhagyatottság érzése a magány, mindig egyedül éreztem magam, még talán most sem érzem magam jól az emberek között(kivéve pár valakiket). Akkor ez nem változott szinte semmit mikor nagyobb lettem, 5.-es, 6.-os. vagy amikor középiskolás lettem.
2011. jún. 21. 23:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Esetleg segítséget kérni egy szakembertől? ha kibeszéled magadból hogy mi bánt az segíthet.. próbáld meg úgy élni az életed, hogy ne a magányra gondolj..csinálj valamit, amiben jól érzed magad és nem a szomorúságra gondolsz :) De ha tényleg szenvedsz ebben a személyiségzavarban..a videó végén írja, hogy ki tudsz belőle jönni :) Persze én könnyen beszélek nekem nem ilyen volt az életem végig. Ne így éld az életed :)
2011. jún. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szakemberre én is gondoltam, de arra nincs szükségem,hogy gyógyszereket írjon fel.

Meg lehet nem is állapítana meg semmit, csak felesleges pénzkidobás volt.

Egyébként voltak , vannak barátaim most is, és szeretek nevetni is, már vagy 2 éve gondolatban változtattam így a hozzáállásomon. Pl azon változtattam, hogy mi értelme az életemnek, mit akarok. hogy érezzem magam egyedül is jól.

2011. jún. 21. 23:39
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül gyógyszerre kell gondolni. Ha csak sima pszichológushoz mész azzal csak meg tudod beszélni a gondokat stb. Ő tuti többet tudna mondani/segíteni hogy mit hogyan tegyél. Legyenek céljaid, elégedj meg magaddal..ami nem tetszik változtass. Persze mindezt könnyű mondani, de bizonyítsd magadnak, hogy igen is tudsz Te teljes boldog életet élni:) Valami biztos történt, ami ezt a hangulatot/érzést okozza.. lehet neked nem is tűnt akkor nagy dolognak, vagy nem emlékszel mert még kisebb voltál, de a tudatalattidban megmaradt. Persze nem vagyok én lélekbúvár:D de egy beszélgetés valakivel nem árthat :)
2011. jún. 22. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nemrég kezdtem el pszichológushoz járni, pedig nem sokra tartottam ezt a lélekbúvárkodást. Már attól jobban vagyok, hogy egy szakértőnek elmondhattam a gondjaimat, megértette, hogy mit mondok. Nagyon valószínű, hogy gyógyszert nem kell szedned, bőven elég egy pszichológus. Amúgy is a borderline-t, és az ahhoz hasonló zavarokat csak pszichológus tudja gyógyítani.
2011. jún. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, és én linkeltem egy régebbi kérdésnél ezt a videót :)

Én is hasonló problémákkal küzdök, jártam több pszichiáternél is, a gyógyszerek nem segítenek, nem is lehet ezt gyógyszerrel kezelni.

Nálam most folynak a vizsgálatok, hogy konkrétan mi a bajom, lehet, hogy borderline, de lehet, hogy csak ahhoz hasonló zavar. A kezelés mindenképp ugyanaz, terápia. Ami tulajdonképpen beszélgetés egy pszichológussal. Ezek a tünetek, nem egy betegség, hanem csak egy zavar a személyiségben, ami könnyen helyreállítható egy szakember seg161tségével, csak helyére kell tenni azokat a darabokat, amik félrecsúsztak az évek alatt.

2011. jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*segítségével
2011. jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elvileg minden jellemző igaz a borderline-szindrómásokra.

Rám is sok dolog igaz volt, pszichiáter segítségével kigyógyultam a depresszióból.

2011. júl. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!