Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elindult az egyik bölcsességfo...

Elindult az egyik bölcsességfogam? Lehet köze a pár nappal ezelőtti másik húzáshoz?

Figyelt kérdés

4 nappal ezelőtt kihúzták a két felső 4-es fogamat, fogszabályzás céljából, ugyanis elég nagy torlódás van a számban. A kihúzott fogak helyével nincs bajom szerencsére, már nem is fájna. Ugyanakkor jobboldalon felül iszonyatos fájdalmat érzek hátul az ínyemen, először azt hittem megsérthettem és valami gyulladásról van szó, de azóta felötlött bennem, hogy az ottani bölcsességfogam indult növésnek? A fájdalom nem akar múlni, pedig a két húzás miatt eleve antibiotikumot szedek, de fájdalomcsillapító nélkül nem tudok meglenni, hiába próbáltam. Nem javul a helyzet :( Szóval lehetséges, hogy bölcsességfog? Befolyásolhatja ez akár a fogszabályzást is szerintetek? Ugyanis április vége felé tennék fel, azért is voltak most a húzások....


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2013. ápr. 1. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Szerintem egy röntgenen látszik mennyire befolyásolná. Olyat nem csinált a doki? Nekem volt olyan hogy tömték a fogamat és csiszolták. Aznap délután egész nap fájt a bölcsességfogam mert jött. Lényegében lehetséges, bár akkor eddig is nőtt volna. A napokban viszont én is érzem. Ez inkább az időjárásra fogom. Tavasszal tömegesen panaszkodunk róla a korombeliekkel :)
2013. ápr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
24 vagyok. Van panoráma-röntgenem, 4 bölcsességfogam van amik nem jöttek még ki, de a fogszabályzó szakorvos csak annyit jegyzett meg, hogy így már elkerülhetetlen a négyesek húzása, ami felül a múlt héten ugye meg is történt. Szombat óta tart ez az ínyfájdalom de akármit csinálok nem csillapodik :( Szerencsére a fájdalomcsillapító hat rá, meg egyelőre van belőle bőven, mert a foghúzás nem ment simán, és írtak fel nekem külön :) Kicsit aggódok, hogy most kell-e majd emiatt a bölcsességfogammal bíbelődni, mert az eleve nem kellemes, ráadásul most volt húzva másik kettő, és a fogszabályózást is csak tolná gondolom..
2013. ápr. 1. 18:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha az így fáj próbáld meg leecsetelni gingisol oldattal, nekem nagyon bejött a bújó bölcsességfogra :)
2013. ápr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálam is volt hogy 2 hétig jött. Az egyiket észre sem vettem, csakhogy feszíti elől a 3-4-et különösmód. De van egy ami rosszul jött. Az nagyon fájt. Mondjuk még van hátra mindegyikből. Ezt csak a doki tudja szerintem megmondani. Gondolom azért kellett akkor kihúzatni hogy beférjenek. Még mondjuk így jobb is. Volt egy ismerősöm akinek 7-es foga alatt jött, így ki kellett húzni mert nem fért ki a bölcsességfoga. 1-es voltam.
2013. ápr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, jól érzed, valószínűleg a bölcsességfogaid jönnek. Egyébként lehet nem baj ez fogszabi szempontjából, mert a kiszedett 4-esek miatt lesz hely az elülső fogaid behúzására, és hátul kijöhetnek a bölcsességfogak, amik előrenyomódnak, és ha lenne még egykis rés a 4-esek miatt, azt szépen eltüntetik a bölcsességfogak.

Attól függ hogy néz ki a röntgened. Nekem pl túlságosan nyomja a fogívemet, és ki kellett volna szedni...

2013. ápr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!