Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális az, hogyha nem...

Normális az, hogyha nem hordom a kivehető fogszabályzómat 1-2 napig akkor szétjönnek a fogaim?

Figyelt kérdés
2 évig volt állandó fogszabályozóm pár hónapja levették és kaptam kivehetőt...néha elfelejtettem berakni estére és reggelre több milliméterrel csúsztak el a fogaim...ez normális?

2013. ápr. 5. 23:26
 1/10 anonim válasza:
Hát nemigazán..
2013. ápr. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
szuper...és mit tudok ezzel tenni? :/
2013. ápr. 5. 23:46
 3/10 anonim válasza:
Szolj a fogorvosodnak de nagyon gyorsan mert ez azt jelentheto hogy a vegleges (maradando, csont) fogaid mozognak ami oriasi baj!
2013. ápr. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Dehogy is baj!!! Nekem másfél évig volt állandó fogszabályzóm és ugyancsak másfél éve használom az éjszakait. Én is így vagyok, ahogy te. Ha 1-2 éjszaka nem rakom fel, akkor a következő alkalomkor már nehezen megy vissza a fogaimra, van hogy vérzik is. Rendszeresen visszajárok a fogorvosomhoz és a fogtechnikushoz is, akik "megnyugtattak" azzal, hogy addig amíg a bölcsesség fogamat el nem távolíttatom szájsebészeten, addig bizony nyomni fogja az egész fogsoromat össze. Hát ez van. :/
2013. ápr. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A keresztlányomnak is több , mint 2 évig fent volt majd hasonlóan éjszakai fogszabályzót kapott.

Nem volt elég neki sem és ajánlotta neki a dokija a felsőkre ezt a hátsó vékony ívet. Ez állandóan fent van, nem látszik és nem mozognak így a fogai visszafelé. Kérdezz rá Te is az orvosodtól.

2013. ápr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat..de nekem még ki sem nőtt a bölcsesség fogam, akkor lehet,hogy más a gond? :/
2013. ápr. 6. 19:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Nincs gond! :)

Nekem is így volt.

A bölcsességfogaidat meg ki fogják műteni. Nekem legalábbis 16 éves korom körülre "jósolták", hogy elég nagyok lesznek a csírák. És végül fél évvel a fogszabi levétele után kiműtötték őket (felvágták az ínyemet, és kikotorták).

Nagyon kellemetlen, de erről neked nem beszéltek? Mert muszáj őket kiszedetni!

2013. ápr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszi:)
2013. máj. 13. 16:27
 9/10 anonim válasza:

Állandó fogszabályzó levételes után neked is fájt a fogad napokig?

A szájsebészet nagyon fájt nekem pedig nem érezhettem volna éles fájdalmat :(

2013. júl. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nem...
2013. júl. 2. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!