Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozósok, Nektek...

Erika1986 kérdése:

Fogszabályozósok, Nektek mennyire és mennyi ideig fájt a rögzített fogszabályozó felrakása után a fogatok?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy az első hetekben nagyon fájdalmas a fogszabályozó? És akinek volt vagy van készüléke, mennyi idő után vette észre hogy rendeződnek a fogai?

2013. ápr. 8. 20:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
kb 2 hétig volt rossz érzés ha összekoccantak, meg a húzások napján és kb 2 hónap után már láttam változást
2013. ápr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem fájt, miután felrakták, viszont ha állítottak rajta (2-3 havonta) rettenetes volt két-három napig. Akkor szinte csak pépeset tudtam enni.

Nekem már jóval előtte volt kivehetős fogszabályzóm, mert még tejfogaim voltak, a kivehetősnél meg ugye sokkal lassabb a változás, kb egy év után vettem észre, hogy már nem állnak annyira ki a felső metszőfogaim. A rögzítettel eléggé feltűnő volt egy olyan fél év után, hogy most már azért alakult valami.

Ha maguktól nem adnak, kérjél fogászati viaszt, nekem egy évig eszükbe se jutott, tiszta seb volt belül a szám, a nyelvem. Nem is tudtam, hogy van ilyen dolog.

Viasz, amiből pici darabokat tudsz lecsípni, és a fogszabályzód azon részére rakni, ami kitöri a szádat. Láthatatlan, könnyen eltávolítható, és nagyon praktikus. Evés előtt azért vedd ki :D

2013. ápr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az infókat, hamarosan én is a fogszabályozósok körébe fogok tartozni és bevallom őszintén azért félek kicsit ettől az egésztől, foghúzás, fogszabályozás..

Rá fogok kérdezni arra a viaszra, remélem tudnak majd adni, biztos sokat segíthet. :)

Köszönöm még egyszer!

2013. ápr. 9. 09:19
 4/20 anonim ***** válasza:
68%

Helló:)

Nekem már fent vannak a tappancsok holnap rakják fel a drótot és nagyon félek:ss Bár nem fogok belehalni, tudom.:)

Nekem mikor felrakták a tappancsokat egyáltalán nem fájt, de raktak még egy csipesszel egy kis gumi-szerűséget is, ami eléggé fáj, nem tudok erősebben harapni vele:s És adtak fogszabályzóhoz direkt készült fogkefét és fogkrémet.:) SokSikert!:))

2013. ápr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Oh, szorítok majd. :) Esetleg ha nem bánod, majd írd meg az "élményeidet". Bár tudom minden embernek más a fájdalom küszöbe, de azért mindig jó mástól is hallani a tapasztalatait. Kitartást a mához, remélem nem lesz nagyon fájdalmas!
2013. ápr. 10. 12:28
 6/20 anonim válasza:
61%
Szia!:) Nekem ma tették fel a felső fogsoromra a szabályzót és nekem is adtak viaszt, hogyha fájna, de szerencsére úgy nem fáj csak az egyik oldalon hátul, de az lehet hogy a foghiányom miatt (a 6-os fogam nincs meg mert kihúzták, de a 7-es megvan) :) még nem tudom, hogy hosszabb távon ez milyen, de hamarosan megtapasztalom:))
2013. ápr. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Az első hetem pokoli volt. 2 napig csak néztem az ételt. Aztán szépen, fokozatosan csökkent a fájdalom. A húzások aznap, legrosszabb esetben másnap fájdogáltak kicsit. Most kaptam brutál erős ívet - alig fért bele az utolsó brekett lyukába - mert már a harapáskorrigálós rész jön. Most 3 napja nézem az ételt xD Bár már azért sokkal jobb a helyzet, mint mikor felrakták ezt az új ívet. Szóval, összességében: lesznek fájdalmas napjaid és a pokolba kívánod az egészet, de kitartás! Többet fogsz enni, mint nem enni :D
2013. ápr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Ughh...hát ez nem hangzik túl jól...el tudom képzelni mennyire fájhat. Biztos aggódnék, hogy kipotyognak a fogaim... és Neked is ha összekoccantod a fogad az is fáj?

És amit még szerettem volna tőletek kérdezni, hogy a beszéddel mi a helyzet? Pöszén beszéltetek az elején amikor feltették a fogszabályozót?

Nekem kicsit gáz lesz akkor mert a munkám miatt emberekkel kommunikálok a nap minden percében... :)

Köszönöm, hogy megosztottátok a tapasztalatokat!!! :)

2013. ápr. 11. 21:57
 9/20 anonim ***** válasza:
Fáj, ha ilyenkor koccannak a fogak, de ez csak pár nap. Állítólag pöszén beszéltem eleinte a fogszabályzóval, én nem vettem észre, de pár nap alatt elmúlt :)
2013. ápr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, 3 napja rakták fel,tök kedves volt az orvos (nő) Kiválaszthattam, hogy milyen színű legyen a gumi. Amúgy nagyon sok szín volt alig tudtam választani :d Először nem fájt, de a felrakás után kb. 4 óra múlva elkezdte húzni a fogaimat. Most három napja már nem fáj annyira, de a suliba nem viszek ( Vagyis nem tudok) normális kaját vinni, mert fáj a fogam. De a kenyeret már tudok enni^^ Persze nem a héját :D Neked lesz, vagy mikor rakják fel a szabályzót?:)
2013. ápr. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!