Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan mondjam meg a fogszabál...

Hogyan mondjam meg a fogszabályzó orvosnak, hogy a felső fogsoromat 'húzza hátrébb' valahogyan?

Figyelt kérdés
Amikor mosolygok csak a felső fogsorom látszik, és ez nem túl szép látvány. Amikor az állkapcsomat előre nyújtom, csak akkor szép a mosolyom, de nem bírom folyton úgy tartani az államat. Hogyan mondjam meg neki, hogy csinálja meg úgy hogy kb. egy szinten álljanak? Nem is húzza hátrébb a fogaimat, folyton 'aktíválást' csinál. Egy felső fogszabályzóm van.
2013. ápr. 11. 21:42
 1/3 A kérdező kommentje:
Ami elől van a 2 szemfog, és a melettük levő 2 fogról van szó, tehát 4db fog. Amikor ráharapok a hátsó rágófelületre, akkor az alsó és felső fogsorom közzé befér a hüvelyk újjam. Olyan mint a 'kapafog' :(
2013. ápr. 11. 21:54
 2/3 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Milyen fogszabályzód van? Rögzített vagy kivehetős? Mennyi ideje hordod?

Nekem két évig volt kivehetős, utána két évig rögzített, és a harmadik évben volt szebb a fogsorom, tehát ez egy eléggé lassú folyamat. Nekem is befért a két fogsorom közé a hüvelykujjam, nem tudtam normálisan enni...

Gondolom egy ilyen nagymértékű elváltozásnál ő is látja, hogy vissza kell húzni, csak ez idő. Kérdezd meg, hogy körülbelül mikorra lesz látható a változás.

Ne félj kérdezni, ez a legkevesebb :)

2013. ápr. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rögzített fogszabályzó. 18. éves vagyok. Majdnem 2 és fél éve hordom. Az eggyik fogam a szemfogam mögött volt, és azt már kb. egy éve helyre rakta. Azóta van ez az aktíválás, és azóta nem mozgatja sehova a fogaimat. Én tudok rendesen enni, harapni stb... csak ez a 'kapafog' zavar. Nem tudom hogyan kérdezzem meg. :s
2013. ápr. 11. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!