Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után megnyílt arcüreg...

Foghúzás után megnyílt arcüreg, arcüreggyulladás, műtét, íny összevarrás, majd szétnyílás, immáron negyedszer. Mit lehet ilyenkor tenni már?

Figyelt kérdés

Elég bonyolult a problémám, pedig viszonylag egyszerű dologról van szó!!


A férjemnek január vége felé kihúzták az egyik felső fogát (6-os talán), és megnyílt az arcürege. Ez nem derült ki rögtön, csak egy hónappal később! Azonnal orvostól-orvosig jártunk, mire március 21-én eljutottunk odáig, hogy összevarrják neki. Ez sajnos hosszú idő volt. Luc-Caldwell műtétet is végeztek rajta, majd összevarrták. 2 nappal később az orvos kivette az arcüregből az összes tampont, majd rakott bele újat, de már nem olyan sokat. Ötödik napon hazaengedték, de a műtétet követő 7-dik napon kinyílt a varrat és újból szelelt, sípolt. Azonnal visszament, és a fül-orr gégész orvos összevarrta neki. 3 nap múlva ismét szétnyílt! Húsvét első napján, de késő este volt már, így reggel hívtam fel a kórházat, ahol azt mondták, hogy másnap menjen be és összevarrják. Így is történt, bement Húsvét után kedden, de nem varrta össze az orvos, hanem csak tett a lyukba valamit, és megbeszélte egy szájsebésszel, hogy csütörtökön, összevarrja neki, mert a fül-orr gégész már nem merte vállalni. Amikor elkezdte összevarrni a szájsebész, észrevette, hogy az arcüreg ismét begyulladt. Emiatt másnap ismét meg kellett műteni arcüreggel, új varrat stb. 6-odik napon kiszedte a doki a tampont az arcüregből, és a 7-edikre hazaengedte. De a 7-edik napon reggel, vagyis tegnap (04.12.) még mielőtt hazajött volna, újból kinyílt a varrat a szájában!!!! A szájsebész ismét összevarrta, tett rá valami gézt is a varrat lefedésére, azt plussz rávarrta, körbe a szájpadhoz, meg a szája belsejéhez öltögetve, aztán elengedték haza. Hétfőre hívták vissza, de már ma reggel érezte azon a fedő gézen keresztül, hogy újból szelel, tehát a varrat mentén megint ki van valahol nyílva, de ez most nem látszik mert a géz takarja. Már tökre elegem, elegünk van, most már végképp nem tudom mi lehet.....Nem lehet ezt normálisan összevarrni?? Mi a fenétől nyílik ki folyamatosan, és ilyen hamar?? Ha megint begyullad az arcürege és harmadjára is meg kell műteni, már nem is tudom mit csinálok.... :(


2013. ápr. 13. 17:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a helyetekben felkeresnék egy másik orvost! Szerintem ez egyáltalán nem normális, hogy ennyiszer szétnyílik...! Mondjuk nekem ilyen téren nincs tapasztalatom! Nekem foghúzás után kellett összevarrni a sebet első alkalom után 3 öltés után még mindig nagyon vérzett később visszamentem így újabb 2 öltés kellett! Megfogadtam oda többet nem megyek! Nem értem miért nem lehet ezt normálisan megcsinálni??!!
2013. ápr. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezzel nem tudtok mit kezdeni, minthogy orvosról orvosra jártok: fül-orr-gégész, szájsebész akik jól össze tudnak dolgozni. A fogeltávolítás után illett volna észrevennie a fogorvosnak hogy megnyílt az arcüreg és mivel nem történt meg kellő időben a zárása, azóta folyamatosan fertőződik és nem csodálom ha nem tudják rendesen összevarrni. Az arcüreg gyulladás nagyon kényes dolog, főleg ha fogeltávolítás miatt történik. Amit tudok ajánlani, hogy esetleg beszerezhetnétek egy bioprton lámpát (nagyon drága, de lehet hogy a háziorvos vagy a kórház tud kölcsön adni) [link]

Nekem háziorvos adta a lámpát arcüreg gyulladásra, ami ráterjedt a fogamra is és antibiotikum szedése mellett tökéletesen bevált.

2013. ápr. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!